نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی:

بازسازی اعتاب مقدسه مصداق مجاهدت عظیم است

بازسازی اعتاب مقدسه مصداق مجاهدت عظیم است

مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: بازسازی اعتاب مقدسه، مصداق مجاهدت عظیم است که موجب رسوایی ضدانقلاب می شود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در مراسم شروع ساخت صحن امام محمدباقر (ع) در کاظمین که با حضور استانداران، فرماندهان سپاه استانها و مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات در محل دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار نمود: ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که کارهای ستاد بازسازی عتبات عالیات، علاوه بر خیرات و برکاتی که در عرصه زیارتی دارد، فی نفسه یک حرکت بزرگ سیاسی در جهان اسلام است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: برای اینکه در وضعیت فعلی، جریان ضدانقلاب خارج نشین به جهت اینکه ظرفیت مذهبی برای خود بوجود آورد، تمام تمرکز خودرا بر اعتاب مقدسه قرار داده و پس این که ستاد بازسازی عتبات عالیات، خالصانه پا به میدان می گذارد و متولی بازسازی بناهای مربوط به این حرمین مقدس می شود، مصداق یک مجاهدت عظیم است که موجب رسوایی ضدانقلاب می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: نقش آفرینی در عرصه بازسازی عتبات عالیات، توفیقی است که خدمت گزاران در این حوزه باید به خاطر آن شکرگزار پروردگار باشند و برای انجام وظیفه در این سنگر خطیر، مجاهدانه تلاش نمایند.
آیت الله علم الهدی با اشاره به تقارن ایام پرفیض زیارتی امام رضا (ع) اظهار نمود: برگزاری این هم اندیشی ها می تواند خیرات و برکات ویژه ای داشته باشد و امیدواریم تا این خدمات و مجاهدت ها مشمول عنایات خاصه حضرت رضا (ع) قرار بگیرد.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی فعالیت ها و برنامه های ستاد بازسازی عتبات عالیات را بااهمیت و فداکارانه خواند و اظهار داشت: در سفرهایی که زوار ایرانی به عتبات مشرف می شوند، بصورت عینی مشاهده می کنند که این تلاش ها تا چه حد خالصانه است و ثمرات و برکات محسوس و شایان توجهی دارد.
وی اضافه کرد: نخستین و بزرگ ترین برنامه ستاد بازسازی عتبات عالیات، راه اندازی صحن حضرت زهرا (س) در حرم مطهر علوی در نجف اشرف بود. در آن زمانی که این صحن ساخته می شد، من در جریان یک سفر زیارتی به نجف رفتم تا علاوه بر زیارت مضجع منور امیر المومنین (ع)، بازدیدی هم از پروژه ساخت صحن و سرای حضرت زهرا (س) داشته باشم.
آیت الله علم الهدی افزود: در میانه این بازدید و پس از آن که مهندس مسئول پروژه، برنامه های مختلف ساخت این صحن را تشریح کرد، به ایشان گفتم که وجود مقدس امیرالمومنین (ع) در دوران حیات دنیوی خود یک خانه برای حضرت زهرا (س) ساخت که همان تبدیل به قتلگاه ایشان شد و از این جهت، تلاش شما برای ساخت یک صحن و سرا در مجاورت این حرم، ارزش و اهمیت زیادی دارد برای اینکه اینجا مکانی برای حضور پرشور زوار حرم علوی خواهد شد که در سوگ شهادت زهرای مرضیه (س) بر سر و سینه بزنند و تسلی بخش امیرالمومنین (ع) باشند.
نماینده وی فقیه در خراسان رضوی اظهار نمود: درباب صحن حضرت زینب (س) نیز وضع به همین گونه است برای اینکه بنای این صحن دقیقاً در محدوده ای واقع شده که به لحاظ تاریخی، تحولات صحرای کربلا در آن روی داده است ولذا هر مصیبتی که بر سر زینب کبری (س) آمده، امروز در جغرافیای صحن حضرت زینب (س) محاط شده است و این توفیق و افتخار بزرگی برای عزیزان ستاد بازسازی عتبات عالیات است که مصیبت گاه حضرت زینب (س) را به میعادگاه عاشقان اباعبدالله (ع) و محفلی برای تعظیم شعائر حسینی تبدیل نموده اند.

1401/04/01
20:52:30
0.0 / 5
190
تگهای خبر: خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی