توسط انتشارات روایت فتح؛

کتاب زندگی سید مصطفی خمینی وارد بازار نشر شد

کتاب زندگی سید مصطفی خمینی وارد بازار نشر شد

به گزارش جاویدانی کتاب زندگی سید مصطفی خمینی آخرین جلد از مجموعه هفت جلدی علما نوشته آزاده جهان احمدی توسط انتشارات روایت فتح روانه بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «زندگی سید مصطفی خمینی» آخرین جلد از مجموعه هفت جلدی علما نوشته آزاده جهان احمدی اخیرا توسط انتشارات روایت فتح منتشر و روانه بازار نشر شده است.
زندگی علما، یعنی آنچه در اندرونی منزلشان می گذرد، برای آنها که اهلش هستند همیشه جذابیت دارد. این جذابیت از جستجوی نسبت وجه و منظر بیرونی شخصیت علما با آنچه در منزل و نزد اهلبیت شان می گذرد ناشی می شود.
بزرگان فرهیخته ای که نامشان را بسیار شنیده ایم و سلوک و شیوه و سیره زندگی شان همواره دارای جذابیت ها و نکات تکان دهنده و آموزنده است. این که روش آنها در تربیت فرزند و معاشرت با همسر چگونه بوده؟ یا آنها هنگام عصبانیت چه می کردند؟ و خیلی جزئیات دیگر، همه شان در کنار هم مفهوم «زندگی» را می رسانند.
در این مجموعه هفت جلدی با پرداختن به زوایای پنهان و کمتر دیده شده زندگی علمایی چون شهید بهشتی، علامه طباطبایی، سید شهاب الدین مرعشی نجفی، امام خمینی، سید علی قاضی طباطبایی، آیت الله بروجردی و سید مصطفی خمینی مجموعه ای مختصر و مفید را به همت حبیبه جعفریان، افسانه وفا، آزاده جهان احمدی و حورا نژاد صداقت برای خوانندگانش فراهم ساخته است.
انتشارات روایت فتح بر خلاف آنچه روند معمول در انتشار این گونه مجموعه هاست، مبادرت به انتشار و رونمایی یکباره این مجموعه نکرده است. بلکه در طول زمان و به شکل پیوسته این مجموعه هفت جلدی را در اختیار خوانندگانش قرار داده است و الان این مجموعه به شکل یکپارچه و کامل برای مطالعه در دسترس می باشد.
قرعه آخرین کتاب به نام فرزند ارشد امام خمینی خورده است. شخصیتی دانشمند و متفکر و در عین حال مقید به اخلاق اسلامی و کاملاً در خدمت پدر و نهضت انقلاب اسلامی.
«زندگینامه سید مصطفی خمینی» آخرین کتاب از مجموعه هفت جلدی زندگی علماست که انتشار یافته است؛ آزاده جهان احمدی، نویسنده این کتاب در هشتاد و هشت صفحه از منظر دانای کل به سیر زندگی از تولد تا شهادت او پرداخته است. نویسنده در این کتاب تلاش کرده تا با اشاراتی دقیق و مستند وجوه متعدد زندگی ایشان را برای مخاطب روایت کند.
از بخش های مهم زندگی خانوادگی تا نحوه مصاحبت با اهالی منزل و دوستان، سالهای تبعید در ترکیه در همراهی با پدر و سالهای گرم و پر زحمت زندگی در نجف هر کدام بخشی از زندگی سیدمصطفی است که در کتاب شاهد حضورشان هستیم.
در بخش هایی از این کتاب می خوانیم:
«سال ۱۳۳۵ سیدمصطفی در بیست و چهار سالگی متأهل شد و ردای دامادی آقای حائری را به تن کرد.
تا دو ماه پس از ازدواجشان در منزل آقا روح الله ساکن بودند. پس از دو ماه بالاخره یک خانه برای اجاره پیدا کردند و چون هیچ اسباب و اثاثیه ای نداشتند خود قدس ایران خانم از همان وسایل خودشان چند تکه جدا کرد تا سیدمصطفی و معصومه بروند سر زندگی شان. یک قطعه قالی و یک گلیم و دو دست رختخواب، یک دست ظرف چینی، یک کتری، یک دست استکان و نعلبکی، یک چراغ فتیله ای و دو قابلمه شد اسباب زندگی تازه عروس و داماد.
چندی پس از ازدواجشان خدا دختری به نام محبوبه به سیدمصطفی و معصومه داد. دختری که عمرش به دنیا نبود و در همان بچگی با بیماری مننژیت دار فانی را وداع گفت. اما از آنجائیکه همیشه در بر روی یک پاشنه نمی چرخد سال ۱۳۳۸ خدا باردیگر دل سیدمصطفی و معصومه را شاد کرد و سیدحسین به دنیا آمد و پس از سید حسین چشم پدر و مادر جوان به جمال مریم السادات روشن شد.
سیدمصطفی اهل حسن خلق و مزاح با خانواده و دوستان بود. یعنی به همان اندازه که در درس و بحث جدی بود و دقیق و صاحب نظر، همان قدر هم شوخ طبع بود. اما در عین حال هم حواسش به حلال و حرام خدا هم بود که مبادا با شوخی مرتکب گناهی بشود.»

1401/04/04
16:48:22
0.0 / 5
182
تگهای خبر: بازار , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاویدانی