توسط انتشارات شهید كاظمی؛

کتاب زندگی داستانی امام علی (ع) روانه بازار نشر شد

کتاب زندگی داستانی امام علی (ع) روانه بازار نشر شد

جاویدانی: به گزارش جاویدانی، کتاب آفتاب در محراب نوشته بهزاد دانشگر شامل زندگی داستانی امام علی (ع) توسط انتشارات شهید کاظمی چاپ و روانه بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «آفتاب در محراب» سومین جلد از مجموعه چهارده جلدی «چهارده خورشید و یک آفتاب» با محوریت زندگی داستانی امام علی (ع) نوشته بهزاد دانشگر بتازگی توسط انتشارات شهید کاظمی چاپ و روانه بازار نشر شده است.
سبک زندگی امام علی (ع) همان سبک زندگی قرآنی و اسلامی است که باید شناخت و برمبنای آن زندگی کرد؛ برای اینکه آن حضرت (ع) در سایه تربیت پیامبر (ص) و قرآن بود و یکی از تبیین کنندگان و مفسران علمی و عملی قرآن محسوب می شود.
اگر بخواهیم نگاهی کلی به زندگی آن حضرت بیاندازیم، تاریخ زندگی ایشان به سه دوره اصلی تقسیم می شود: دوران کودکی و پرورش در دامان پیامبر اکرم (ص)، دوران رسالت پیامبر اکرم (ص) و جانفشانی های امام علی (ع) و دوران امامت امام علی (ع).
نویسنده در این کتاب اهتمام کرده با تاکید بر احادیث و روایات و زبانی ساده و روان در قالب یکصد برش کوتاه، زندگی امام علی مقابل السلام را روایت کند. درحقیقت این کتاب عصاره ای از ناب ترین لحظه های زندگی آن امام همام است. اگر فرصت چندانی ندارید و از سویی مایل هستید حضرت امیر مقابل السلام رشته بهتر و بیشتر بشناسید، کتاب «آفتاب در محراب» گزینه بسیار خوبی است.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
مهم ترین هنر معاویه ایجاد جنگ روانی بود. می دانست که علی (ع) در دل مردم حکومت می کند. پس تلاش می کرد محبت مردم را تبدیل کند به نفرت. تعدادی از یاران معاویه در شهرهای تحت حکومت امیرالمومنین مقابل السلام آشوب به پا می کردند. زنان مسلمان را اسیر می کردند و در بازارها می فروختند. خانه هایشان را ویران می کردند تا مردم امنیت نداشته باشند. تا از حکومت امیرالمؤمنین ناراضی شوند. امام برای دفاع از مردم گروه هایی از سربازان را می فرستاد. اما آنها سستی می کردند و می گفتند دیگر تاب جنگ ندارند. این اوضاع روزهای آخر حکومت امام بود.
این کتاب در ۱۰۸ صفحه و قیمت ۱۸ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/01/21
21:41:29
0.0 / 5
331
تگهای خبر: بازار , زندگی , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاویدانی