برگزاری حج با 22هزار نفر

برگزاری حج با 22هزار نفر

به گزارش جاویدانی، عربستان سعودی در آماده سازی موسم حج، حدود ۲۲ هزار پرسنل را برای عرضه خدمات به زائرین بسیج کرده است. این درحالی است که پیشبینی شده در حج سال جاری حدود دو میلیون زائر از سراسر دنیا در عربستان گردهم آیند.


به گزارش جاویدانی به نقل از روزنامه سیاست، شهرداری مکه تمام منابع انسانی و مالی را با پشتیبانی تیم های سایر بخش ها، همچون امنیت عمومی و پیشاهنگان، ناظران موقت سلامت و همینطور ناوگان بزرگ تجهیزات و ماشین آلات بسیج کرده است.
وظایفِ هر بخش تعیین شده است و همه‌ی این بخش ها بر مبنای برنامه ریزی دقیقی که از شروع موسم حج تا پایان آن اجرا می شود، کار می کنند.
«اسامه زیتونی» ـ سخنگوی شهرداری مکه ـ اظهار داشت: «شهرداری مکه ۱۳ شهرداری فرعی و سه شهرداری تابعه و همینطور ۲۸ مرکز در مکه را به صورت جغرافیایی برای پوشش تمام اماکن مقدس بوجود آورده است و تمامی ماشین آلات و نیروی انسانی مورد نیاز و همینطور ۲۲ هزار نفر پرسنل در اختیار آنها قرار گرفته است.»
عربستان در ایام نخست سال جدید میلادی اعلام نمود که بعد از سه سال محدودیت برای مهار همه گیری کرونا، دیگر محدودیتی برای تعداد زائرین حج سال جاری اعمال نخواهد کرد. با این وجود مقامات سعودی تاکید نمودند که زائرانی که می خواهند فریضه حج را به جا آورند باید در مقابل کووید-۱۹ واکسینه شوند.
اولویت با کسانی است که قبلاً حج را انجام نداده اند؛ چونکه عربستان انتظار دارد در این فصل از حج از دو میلیون زائر میزبانی کند.
در سال ۲۰۱۹، آخرین سال پیش از شیوع همه گیری کرونا حدود ۲.۶ میلیون نفر مناسک حج را انجام دادند، اما عربستان در سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ تنها به تعداد کمی از ساکنان خود اجازه انجام حج را داد و در سال ۲۰۲۲ هم یک میلیون نفر حاجی خارجی به خاک عربستان وارد شدند.
مناسک حج ۲۰۲۳ از تاریخ ۲۶ ژوئن تا اول جولای (۵ تا ۱۰ تیرماه) برگزار می گردد.
در حج سال جاری از ایران حدود ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر حضور دارند. اعزام این زائرین از سوم خردادماه شروع شده و تا اول تیرماه ادامه می یابد.
منبع:

1402/03/11
13:48:53
0.0 / 5
228
تگهای خبر: خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
جاویدانی