مکتب شهید سلیمانی عاشورایی است

مکتب شهید سلیمانی عاشورایی است

به گزارش جاویدانی حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت سردار دلها، اظهار داشت: مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی عاشورایی است.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی، مراسم تجلیل از مقام آن شهید والامقام با حضور جوانان و نوجوانان ورزشکار و مسئولین دارالقرآن ها در ورزشگاه بانوان غرب کابل انجام شد.
خانم رفعت، مسئول دارالقرآن «طلوع پیروزی» شهادت سردار بزرگ اسلام را ضایعه ای بزرگ دانست و جای او را خالی خواند.
وی بزرگترین کارهای حاج قاسم سلیمانی را مبارزه با داعش و شکست آن گروه تکفیری در سوریه و عراق دانست و اظهار داشت: با این اقدام شهید حاج قاسم سلیمانی توطئه های دشمنان خنثی شد و سرانجام دشمنان اسلام آن فرمانده بزرگ را به شهادت رساندند.
در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده، رییس شورای عالی قرآنی افغانستان در ارتباط با ابعاد مختلف شخصیت شهید والا مقام حاج قاسم سلیمانی سخنرانی کرد.
وی اظهار نمود: شهید حاج قاسم سلیمانی محور وحدت مسلمین، حامی مجاهدین در نقاط مختلف جهان اسلام و موجب افتخار، عزت مسلمانان بود.
رییس شورای عالی قرآنی افغانستان اظهار داشت: مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی، عاشورایی است و چون آن شهید بزرگوار همیشه با اخلاص در بین مجاهدان راه خدا در یمن، سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، غزه و افغانستان حضور پیدا می کرد به همان میزان راه وی در این جبهات مقاومت به شدت ادامه خواهد یافت.
نشست دومین سالگرد شهادت سردار دلها در افغانستان
به همین مناسبت، نشست تخصصی از طرف شورای عالی قرآنی افغانستان برگزار و خاصیت های شخصیت شهید پر افتخار اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده، رییس شورای عالی قرآنی افغانستان به خدمات حاج قاسم اشاره نمود و اظهار داشت: شهید سلیمانی بعنوان یک سرباز بدون مرز به کمک رزمندگان اسلام و مجاهدین در جبهات سوریه، لبنان، فلسطین و عراق، افغانستان و یمن می شتافت.
وی افزود: شهید سلیمانی برای از بین بردن اختلافات و تفرقه ها تلاش شبانه روزی انجام می داد و جبهات واحدی را در مقابل دشمن هموار می کرد.
همچنین، محفل انس با قرآن کریم تحت عنوان «یادواره سردار دلها» با حضور قاریان و حافظان قرآن کریم در تالار نمارسانه غرب کابل انجام شد.
این محفل با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع و با اجرای گروههای سرود و تواشیح در رثاء سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و نیز ایام فاطمیه ادامه یافت.
خانم شریفه احمدی، یکی از اساتید شورای عالی قرآنی افغانستان در مورد شخصیت سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی به ایراد سخن پرداخت و از آن شهید والامقام، بعنوان حامی مستضعفین و دشمن متکبران جهان یاد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده، رییس شورای عالی قرآنی افغانستان پیرامون شخصیت سردار دلها و مجاهد بدون مرز از ابعاد مختلف سخنرانی کرد و اضافه کرد: سردار حاج قاسم سلیمانی گام های موثری در راه دفاع از ارزش های دینی و قرآنی برداشت و حامی جامعه قرآنی و پشتیبانی محکم امت اسلامی در اقصی نقاط جهان بود.
منبع:

1400/10/19
20:13:23
0.0 / 5
264
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاویدانی