آیت الله اختری حمله تروریستی به دانشگاه كابل را محكوم نمود

آیت الله اختری حمله تروریستی به دانشگاه كابل را محكوم نمود

آیت الله اختری رئیس بنیاد بین المللی عاشورا در پیام تسلیتی جنایت غیرانسانی و تروریستی گروه های مسلح تكفیری و وهابی در دانشكده حقوق دانشگاه كابل را تسلیت گفت.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا متن متن پیام به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
جنایت غیرانسانی و تروریستی گروه های مسلح تکفیری و وهابی در دانشگاه حقوق دانشگاه کابل که به شهادت ۲۲ دانشجو و مجروح شدن تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان کشور دوست و برادر افغانستان منجر گردید سبب تاسف و اندوه ملت شریف و بزرگ ایران و به ویژه پیروان دوده علیهم السلام گردید.
این جنایت هولناک و دیگر جنایات تروریستی با مبانی دینی و موازین اخلاقی و انسانی در تضاد می باشد. این جنایتکاران سنگدل با هدف ایجاد اختلاف مذهبی و بوجود آوردن تنش و درگیری و جنگ افروزی و به مخاطره انداختن امنیت در منطقه و تحقق اهداف شوم استکبار جهانی و صهیونیزم بین المللی می باشد.
حمله به دانشگاه که محل تحصیل علم و اندیشه و تفکر است و کشتن اساتید و دانشجویان مظلوم که هدفی جز نجات و تعالی افغانستان و سر بلندی کشورشان نداشتند، نشان از عجز و ناتوانی تروریسم کور در مقابل اراده خلل ناپذیر ملت های مسلمان و خصوصاً ملت بزرگ افغانستان که مبتنی بر فرهنگ و تمدن غنی اسلامی است، می باشد.
بنیاد بین المللی عاشورا ضمن محکوم کردن این جنایت هولناک تروریستی مراتب تسلیت و همدردی خودرا با بازماندگان و ملت شریف و مظلوم افغانستان این حادثه ناگوار خصوصاً جامعه دانشگاهی و دولت و مردم شریف افغانستان اعلام می دارد و امیدوارم باهمکاری کلیه کشورهای اسلامی و خصوصا دو کشور و ملت دوست و برادر ایران و افغانستان شاهد ازبین بردن تروریسم و افراط گرایی و تحکیم و برقراری صلح و ثبات و امنیت در منطقه باشیم.
محمد حسن اختری
رئیس بنیاد بین المللی عاشورا.1399/08/19
23:39:06
5.0 / 5
1065
تگهای خبر: حقوق , دانشگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی