تاكید آیت الله یزدی بر نظم هرچه بیشتر در پروسه تربیتی طلاب جوان

تاكید آیت الله یزدی بر نظم هرچه بیشتر در پروسه تربیتی طلاب جوان

قم رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر ضرورت افزایش نظم و برنامه ریزی بهتر در جهت تربیت طلاب جوان تاكید نمود.


آیت الله محمد یزدی جمعه شب در مراسم تجلیل و تکریم آیت الله استادی، آیت الله مقتدایی و حجت الاسلام والمسلمین غروی که در سالن جلسات جامعه مدرسین برگزار شد، این تقدیر را وظیفه جامعه مدرسین دانست و اظهار داشت: این تجلیل در واقع از طرف مراجع معظم تقلید صورت می گیرد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت ترویج معارف دینی اشاره کرد: همه افرادی که در راه حفظ مکتب خاندان اهل بیت(ع) از شر اشرار کوشیده اند، در پیشگاه الهی مأجور و منصور هستند.
وی با ذکر این مطلب که موفقیت های شورای عالی حوزه در دوره های گذشته قابل انکار نیست، اظهار داشت: این موفقیت ها، بسیار هستند که جزئیات خدمات شورای عالی باید در جای خود و در جلسات بیان شود.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به این که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سازماندهی خوبی در حوزه های علمیه شکل گرفت، یادآورشد: با حضور نمایندگان امام خمینی(ره) و آیت الله گلپایگانی شورایی تحت عنوان شورای مدیریت شکل گرفت که مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی یک دهه مدیریت این شورا را برعهده داشت.
عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: علاوه بر اعتقاد به وجود یک نظم درونی و معنوی در حوزه های علمیه، از گذشته این اعتقاد وجود دارد که باید برای طلاب جوان در سطوح مختلف برنامه ریزی و نظم مشخصی وجود داشته باشد، بعد از تقسیم وظایف سیاست گذاری و اجرا میان شورای عالی و مدیریت حوزه، تنظیم مسائل و برنامه ریزی ها بمراتب ارتقا پیدا کرده است.
یزدی اشاره کرد: در دوره های گذشته آیات مکارم شیرازی، راستی کاشانی، استادی، مؤمن، مقتدایی و بوشهری دبیر این شورا بوده اند که اقدامات بسیار خوبی انجام شده است، آیات استادی، مقتدایی و غروی در دوران عضویت خود در شورای عالی خدمات بسیار خوبی انجام دادند و اجر معنوی و پاداش اخروی اقدامات این عزیزان نزد پروردگار محفوظ است اما تکریم شخصیتشان وظیفه جامعه مدرسین است.1399/04/07
14:37:35
5.0 / 5
2352
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
جاویدانی