رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران خبر داد:

برگزاری جشنواره دانشجویی دل نوشته های من و نهج البلاغه

برگزاری جشنواره دانشجویی دل نوشته های من و نهج البلاغه

به گزارش جاویدانی رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران از برگزاری جشنواره دانشجویی دل نوشته های من و نهج البلاغه توسط دانشگاه پیام نور استان تهران آگاهی داد و گفت: كلیه دانشجویان دانشگاه پیام نور سراسر كشور در همه رشته ها و مقاطع می توانند در این جشنواره شركت كنند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، غلامرضا بخشی خانیکی با اشاره به نقش و اهمیت آموزه های نهج البلاغه در بین مسلمین اظهار داشت: نهج البلاغه بعنوان یکی از اصیل ترین متون دینی شامل خطب، نامه ها و حکمت های راه گشا و عملی امیرالمومنین مقابل السلام است که باتوجه به فرامکانی و فرازمانی بودن این تعالیم، می توان آنرا بعنوان یک منبع مهم در تربیت دینی و اخلاقی دانشجو به شمار آورد.
دبیر اجرایی جشنواره دانشجویی دل نوشته های من و نهج البلاغه در ادامه اضافه کرد: باتوجه به شرایط کنونی جهان، کشور و انتشار ویروس کرونا، پیوند با دین و بزرگان مذهب بیش از گذشته احساس می شود. رابطه بیشتر با خداوند متعال و کلام وحیانی و ائمه اطهار علیهم السلام، بعنوان واسطه فیض الهی سبب حفظ آرامش، معنا بخشی به زندگی، تقویت روحیه، ایجاد هیجانات مثبت و کاستن آلام و دردهای انسان خواهد شد.
وی هدف از برگزاری این جشنوراه را چنین بیان کرد: بمنظور پیوند بیشتر قشر دانشجو با کلام امیرالمومنین مقابل السلام و همین طور عمق بخشی به دانسته های دینی و مذهبی آنان در روزهای قرنطینه و مجازی شدن آموزش های دانشگاهی، این جشنواره با مرکزیت استان تهران طراحی شده است.
بخشی خانیکی مخاطب جشنواره دانشجویی دل نوشته های من و نهج البلاغه را دانشجویان دانشگاه های پیام نور سراسر کشور در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی عنوان نمود و اظهار داشت: دانشجویان برای شرکت در جشنواره می توانند با مراجعه به کتاب شریف نهج البلاغه و ترجمه های موجود آن یکی از خطب، نامه ها و حکمت های این مصحف شریف را خوانده و برداشت ادبی و خلاصه ای از آنچه را که مطالعه نموده اند را به زبان و قلم خود به زیور طبع بیارایند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان تهران در آخر اظهار نمود: علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه پیام نور استان تهران به آدرس http: //tehran.pnu.ac.ir و یا کانال جشنواره در پیام رسان سروش https: //sapp.irtpnu.ac.nahjolbalagheh مراجعه کنند. مهلت ارسال آثار تا ۱۵ شهریورماه سال جاری است که از بین آثار دریافتی به ۵ اثر برگزیده جوایز نفیسی اهداء خواهد شد. ضمنا در صورتیکه بنا به تشخیص هیات داوران کیفیت آثار رسیده مطلوب باشد، آثار منتخب با نام صاحب اثر در کتابی با همین عنوان به چاپ خواهد رسید.
منبع:

1399/04/10
23:57:46
5.0 / 5
2251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی