برگزاری كنگره جهانی محمد پیامبر رحمت در آینه ادب و هنر به میزبانی شیراز

برگزاری كنگره جهانی محمد پیامبر رحمت در آینه ادب و هنر به میزبانی شیراز

فارس دبیرکل کنگره جهانی ˮمحمد (ص) پیامبر رحمت، در آینه ادب و هنرˮ اعلام نمود که این رویداد ادبی، هنری به میزبانی شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) برگزار می گردد و علاقه مندان تا مردادماه برای ارسال اثر فرصت دارند.


حامد تقوایی یکشنبه ۲۹ فروردین در نشست رسانه ای کنگره جهانی محمد (ص) پیامبر رحمت، در آیینه ادب و هنر، که به شکل مَجازی برگزار شد، اظهار داشت: تابحال مجموعه کامل و چند زبانه که متمرکز بر معرفی پیامبر (ص) باشد، وجود نداشته است و هدف اصلی از برگزاری این کنگره، معرفی پیامبر رحمت و ترسیم اسلام راستین از راه شبکه سازی و ایجاد هم افزایی در بین ظرفیت های هنری و ادبی جهان است.
او با اشاره به اینکه انتخاب زبان هنر به علت تاثیرگذاری این زبان در سطح جهانی است، اظهار داشت: یکی دیگر از اهداف اصلی این کنگره بی اثر کردن توهین ها و اسلام هراسی ها است ازاین رو سعی شده که به ۷ زبان و در موضوعات و رشته های متنوع هنری و ادبی مجموعه کاملی ایجاد شود.
تقوایی با اشاره به اینکه این مجموعه با پیوست های کوتاه اعتقادی، تاریخی و قرآنی هم تکمیل می شود، اضافه کرد: تلاش برگزارکنندگان کنگره این است که این مجموعه ۷ زبانه به صورت مجازی و در چارچوب یک نمایشگاه حرفه ای به صورت دائم به نمایش درآید.
دبیرکل کنگره جهانی محمد (ص) پیامبر رحمت ضمن اشاره به جایگاه شیراز بعنوان سومین حرم خاندان بیان نمود: ظرفیت های هنری پراکنده و مغفول فراوانی در شیراز است که با محوریت این پروژه می تواند فعال و منسجم شود و استمرار این کنگره در این شهر می تواند زمینه گرد آمدن مفاخر هنری جهان اسلام و دنیا را طی یک برنامه حضوری چند روزه در این شهر فراهم آورد.
او با اشاره به اینکه سایت کنگره هم ۷ زبانه است، اظهار داشت: علاقه مندان تا ۱۸ مردادماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خویش را از راه سایت و در چارچوب های شعر، داستان کوتاه، خوشنویسی، نقاشی خط، پوستر، تایپوگرافی، هنرهای دیجیتال، نقاشی، عکس، فیلم کوتاه و نماهنگ ارسال نمایند و بعد از دو ماه داوری اختتامیه و معرفی برگزیدگان همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص) در ۲ آبان برگزار می گردد.
تقوایی با اشاره به اینکه مخاطب کنگره کل دنیا است، اضافه کرد: پس از اختتامیه انتشار آثار هم به صورت مجازی و هم حضوری در کشورهای مختلف را انجام می شود.
دبیرکل کنگره جهانی محمد (ص) پیامبر رحمت تصریح کرد: شبکه سازی تدریجی و مداوم ظرفیت های هنری و ادبی جهان و گستردگی زبان ها و رشته ها از وجوه تمایز این کنگره نسبت به دیگر کنگره ها است.
منبع:

0.0 / 5
855
1400/01/30
14:58:33
تگهای خبر: قرآن , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی