تقوی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارشاد:

اسماعیلی به مشارکت پذیری در حوزه فرهنگ اعتقاد دارد

اسماعیلی به مشارکت پذیری در حوزه فرهنگ اعتقاد دارد

جاویدانی: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توسعه فرهنگ بدون همراهی مردم به جایی نمی رسد و وزیر پیشنهادی فرهنگ به مشارکت پذیری در این عرصه اعتقاد دارد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، حجت الاسلام سید رضا تقوی در جلسه علنی عصر امروز مجلس شورای اسلامی در موافقت با صلاحیت وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: در شرایط فعلی زندگی بشر با اینترنت و گشت و گذار در فضای مجازی آمیخته شده و دنیا را تبدیل به یک دهکده کرده است و باید به این مقوله مهم توجه جدی شود.
وی ضمن اشاره به این که فرهنگ به دو بخش کلاسیک و عمومی تقسیم می شود، عنوان کرد: محمدمهدی اسماعیلی برای مدیریت فرهنگ عمومی کشور متشکل از عرصه مطبوعات، رسانه ها، صنعت چاپ، کتاب، هنر، سینما، شعر و کانون های ادبی معرفی شده است و ما باید بین حیطه وظایف این بخش از فرهنگ با فرهنگ کلاسیک تفکیک قائل شویم.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: فرهنگ در جامعه مایه هویت و موجودیت است و به شکلی میتوان اظهار داشت که فرهنگ تمدن ساز است و متشکل از مجموعه ای از گرایش ها و باورهای مردم یک جامعه است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.
تقوی تاکید کرد: مدیریت حوزه فرهنگی نیازمند روحیه آزاداندیشی مدیران فرهنگ است و اسماعیلی فردی است که به مشارکت پذیری در امر فرهنگ اعتقاد دارد. و این مساله بسیار مهم می باشد چون که توسعه فرهنگ بدون همراهی مردم به جایی نمی رسد. وی اظهار داشت: همینطور ارزش های دینی نقش اساسی در شکل دادن به فرهنگ کشور دارد که مدیر فرهنگی باید خودش فردی دیندار باشد و وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی این خصوصیت را دارد.


منبع:

1400/06/02
22:22:13
0.0 / 5
712
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاویدانی