توسط انتشارات كتاب جمكران؛

کتاب پنجاه درس شیخ عباس قمی از اخلاق منتشر گردید

کتاب پنجاه درس شیخ عباس قمی از اخلاق منتشر گردید

جاویدانی: کتاب پنجاه درس اخلاق نوشته شیخ عباس قمی با تعلیق رحمت پوریزدی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی انتشارات کتاب جمکران، کتاب «پنجاه درس اخلاق» نوشته شیخ عباس قمی بتازگی با تعلیق رحمت پوریزدی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.
خوش اخلاقی، عنصری کلیدی در دین داری و عاملی مهم در موفقیت انسان است. از مهم ترین خاصیت رسول خدا اخلاق برتر اوست که در قرآن نیز بدان اشاره شده. هرکس از این موهبت الهی برخوردار باشد، به آسانی می تواند، پله های ترقی و پیشرفت مادی و معنوی را طی نماید. بزرگان بسیاری در این راه قدم برداشته اند و همیشه به افراد سفارش های فراوانی در توجه و اهمیت دادن به این مساله کرده اند و کتاب هایی بسیاری برای آن نوشته اند.
شیخ عباس قمی نویسنده مفاتیح الجنان، یکی از اساتید اخلاق است که در کتاب پیش رو، ۵۰ صفت اخلاقی پر کاربرد را جمع آوری کرده و شرح مختصری برای هر یک نوشته و آنرا توضیح داده و در ادامه هر کدام شعری یا حدیثی در رابطه با آنرا آورده است تا این پندها بهتر و بیشتر به جان مخاطب بنشیند.
این کتاب در سالهای مختلف با نام «کلمات طریقه» به چاپ می رسید. حالا منابع و اسناد آن کتاب به همت پوریزدی جمع آوری شده و به کتاب ملحق شده و انتشارات کتاب جمکران آنرا با نام «پنجاه درس اخلاق» منتشر نموده است.
در قسمتی از کتاب می خوانیم:
کَلِمَةٌ فِی ذَمّ العَجَلَة
نکوهش شتاب زدگی
ای عزیز! از عجله و شتاب بپرهیز و در افعال و اقوال خود تأمل کن. بدان هر امری که بی تأمل از آدمی سر زند، موجب خسران و زیان می شود و فاعل آن نادم و پشیمان می گردد. هر عجول و سبکی در نظرها خوار و در دل ها بی وقع و اعتبار است. شیخ سعدی گفته است:
کارها به صبر و تأمل برآید و مُستعجل به سر درآید.
این کتاب با ۱۲۴ صفحه و قیمت ۲۷ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1400/08/18
11:19:05
0.0 / 5
438
تگهای خبر: بازار , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی