اذان، زنگ بیداری حکومت جهانی واحد است

اذان، زنگ بیداری حکومت جهانی واحد است

به گزارش جاویدانی همدان قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، اظهار داشت: اذان، زنگ بیداری حکومت جهانی واحد است و هدف ما از برگزاری جشنواره ˮاذان منتظرانˮ طنین انداز شدن صدای اذان در کشور بود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، سید احمد زرهانی ۲۲ اردیبهشت ماه در آیین اختتامیه جشنواره سراسری فرهنگی و هنری اذان منتظران، اظهار نمود: در عصری زندگی می نماییم که انسان گرفتار مادی گرایی است اما در این جهان خبرهایی است و اذان، زنگ بیداری حکومت جهانی واحد است.
زرهانی اشاره کرد: جشنواره اذان گامی است که به موازات تلاش اقتصادی در جهت احیای تفکر دینی و حیات طیبه شکل می گیرد و قدمی است که قدم های بعدی در امتداد آن برداشته می شود.
وی افزود: هدف ما طنین انداز شدن صدای اذان در کشور بود و الان که بیش از ۷۰ درصد شرکت کنندگان این جشنواره، دانش آموزان و دانشحویان هستند جای شکرگزاری دارد چون دشمن تلاش می کند ذهن نسل جوان را به سمت مادی گرایی ببرد.
قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اعلان اینکه از پاییز گذشته مقدمات این جشنواره فراهم شده و استانداری همدان پای کار آمده است، مطرح کرد: نشانه ای از کوتاهی در هیچ دستگاهی ندیدیم و قدردان همه هستیم که این نشان میدهد قدرت تولید علم، و هنر و فرهنگسازی در کشور ما بالاست.
زرهانی با اشاره به این که ۱۴۰۰ سال است پیوند مقدسی بین علم، فرهنگ و دین آعاز شده، اظهار داشت: همدان شهر با قدمتی است و اگر این جشنواره در همدان است، ریشه تاریخی دارد و پیش از اسلام، یکتاپرستی در همدان بوده است.
منبع:

1401/02/25
10:22:11
0.0 / 5
196
تگهای خبر: احیا , جشنواره , زندگی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاویدانی