در كربلای معلی؛

50 موکب دار عراقی مورد تجلیل قرار گرفتند

50 موکب دار عراقی مورد تجلیل قرار گرفتند

جاویدانی: آیین تجلیل از موکب داران عراقی با حضور حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، حجت الاسلام احمدی مسؤول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در عراق و تعدادی از موکب داران عراقی در کربلای معلی اجرا شد.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از کربلا، در این همایش بصورت نمادین از موکب داران برگزیده به خاطر میزبانی شایسته از زوار اربعین حسینی تجلیل شد.
برنامه با تلاوت مهدی تقی پور، قاری بین المللی قرآن کریم شروع شد و در ادامه حجت الاسلام صافی مسؤول مؤسسه بین المللی اربعین در کربلای معلی برای حاضران سخن گفت.
او در سخنانش از موکب داران که با جان و مال خود از زوار اربعین حسینی میزبانی کردند، قدردانی نمود.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در سخنانی با اشاره به اینکه در طول تاریخ، اربعین حسینی این میزان زائر نداشته است، اظهار داشت: توفیقی که امروز نصیب شما شده در طول تاریخ نصیب هیچ گروهی نشده و آن این است که میلیونها زائر برای اربعین بیایند و شما توفیق خدمت به آنها پیدا کنید.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به لزوم لطمه شناسی خدمت به زوار اربعین، اظهار داشت: این خدمت نیازمند لطمه شناسی است؛ برای اینکه اگر این کار رخ ندهد برنامه ها تبدیل به عادت می شود و رنگ معنوی خودرا از دست می دهد.
او افزود: خدمت یعنی پیش از آن که زائر بیاید، نیازهای او را بشناسید و بر این اساس مقدمات را فراهم کنید. البته آنچه ما از شما در این سال ها دیده ایم این است که پیش بینی ها را کرده اید و حتی برای بچه ها هم فکر کرده و برنامه دارید، از طرفی گرما مشکل امروز است که باید برای آن هم فکر کرد تا در سال های آتی زوار کمتر به مشکل بخورند.


نواب، لطمه شناسی، برنامه ریزی برای حل مشکلات و ارائه برنامه های جدید برای زائر را سه کار لازم دانست و اظهار داشت: اجر کامل زمانی محقق می شود که برنامه های شما پیوست فرهنگی داشته باشد. به عنوان مثال می توانید دعای مکارم الاخلاق یا رساله حقوق امام سجاد را در موکب های اربعین به زوار شرح دهید.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اجر خادمان زوار را بسیار بالا دانست و اظهار داشت: من به شما خدام امام حسین (ع) می گویم هزاران هزار مرحبا به شما. کار شما بی نظیر است، هیچ جای دنیا پیدا نمی کنید کسانی را که یکسال زحمت بکشد و حاصل آنرا برای زوار خرج کنند.


در حاشیه این برنامه، حجت الاسلام والمسلمین احمدی ـ مسؤول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین ـ اظهار داشت: تکریم از موکب داران عراقی از سفارش های رهبر معظم انقلاب است که در سالهای اخیر به انجام می رسد.
او افزود: این کار به نمایندگی از مردم ایران به انجام می رسد و امسال هم ۵۰ نفر از موکب داران اهل کربلا به این مراسم دعوت شده و از میهمان نوازی و کرامت این عزیزان تجلیل می شود.منبع:

1401/06/22
10:07:38
0.0 / 5
180
تگهای خبر: آموزش , حقوق , حل مشكلات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی