برگزاری دوره تربیت طلاب قرآنی تبیان تا تبیین

برگزاری دوره تربیت طلاب قرآنی تبیان تا تبیین

به گزارش جاویدانی، حجت الاسلام تقی زاده، ضمن بیان لزوم جهاد تبیین، بعنوان یک فریضه قطعی و فوری پیش روی جامعه امروز تاکید کرد: تمامی افرادی که می خواهند پیشگام این میدان باشند، بدون شک باید به معارف ناب دین مسلح شوند و طلاب باید از کنشگران اصلی این عرصه باشند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام تقی زاده -رئیس سازمان دارالقرآن الکریم- با بیان این خبر اظهار داشت: در لبیک به ندای رهبری در جهاد تبیین و برای اقامه فعالیتهای قرآنی، نیاز است در تمامی کشور، یک شبکه عظیم نیروی انسانی از طلاب به وجود آید.
وی ادامه داد: در همین راستا «سازمان دارالقرآن کریم با همکاری مرکز مدیریت حوزه های علمیه و معاونت تهذیب حوزه های علمیه سراسر کشور، دوره تربیت طلبه قرآنی با عنوان «تبیان تا تبیین» را با هدف جذب و پرورش طلبه های مستعد جهت فعالیت در زمینه های قرآنی و زمینه سازی برای لبیک به فریضه قطعی جهاد تبیین را برگزار می نماید.
حجت الاسلام تقی زاده در ادامه تصریح کرد: هدف نهایی از این دوره اینست که شبکه ای از طلاب که به معارف قرآنی و مهارت های میدانی مسلح شده اند در سرتاسر کشور شکل بگیرد و عملیات های بزرگی با این شبکه اجرایی شود.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به اینکه گام اول این طرح در دو مرحله مجازی و حضوری و به شکل مجانی برای طلاب برادر برگزار می شود اضافه کرد: «مرحله مجازی این دوره از تاریخ 6 بهمن ماه تا تاریخ 27 بهمن ماه به مدت چهار هفته است و هر پنج شنبه ۳ ساعت فیلم ضبط شده در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و این افراد تا جمعه شب وقت دارند فیلمها را مشاهده کنند. در این مرحله اساتید تراز اول کشور مانند حجج اسلام عابدینی، بهجت پور، حاج ابوالقاسم، قاسمیان، پناهیان، عالم زاده نوری، دسمی، صبوحی و امینی نژاد به صورت مجازی مباحثی را پیرامون قرآن کریم و روش استفاده از این کتاب آسمانی در حل مسائل زندگی بیان کرده و در پایان مرحله مجازی آزمونی از مباحث عرضه شده توسط اساتید برگزار می شود که نفرات برتر مرحله مجازی از استانهای مختلف، متناسب با تعداد شرکت کنندگان هر استان، به شرکت در دوره حضوری دعوت می شوند. مرحله حضوری به مدت 13 روز از تاریخ 5 الی 17 فروردین خواهند بود و مخاطبین از اساتید برتر کشوری به صورت حضوری و فشرده بهره مند خواهند شد. بعد از پایان این مرحله و ارزیابی، منتخبین دوره حضوری به عضویت شبکه ملی طلاب قرآنی در خواهند آمد.
وی در مورد مخاطبین دوره مقدماتی تبیان تا تبیین اظهار داشت: در گام اول، طلاب برادر از پایه های 2 تا 8 مخاطب اصلی این دوره هستند اما سایر طلاب حوزه های علمیه هم امکان شرکت در مرحله مجازی را دارند. این دوره مخصوص طلاب برادر طراحی شده است و بزودی دوره ای متناسب با طلاب خواهر، توسط سازمان دارالقرآن الکریم طراحی و اجرا خواهد شد.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم ضمن اشاره به ادامه این طرح در ماه ها و سالهای آینده اظهار داشت: بطور قطع تحقق هدف این دوره، نیازمند استمرار و تدریج است و این دوره گام ابتدایی از یک طرح دراز مدت دو تا سه ساله است که با اعضای شبکه طلاب قرآنی کشور پیش برده خواهد شد.
وی در آخر ضمن دعوت از همه طلاب جوان جهت شرکت در این دوره تاکید کرد: این دوره در گام اول برای طلاب برادر مشغول به تحصیل در پایه دوم تا هشتم برگزار می شود مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دوره تا ۱۰ بهمن ادامه دارد و علاقمندان می توانند به سایت سازمان دارالقرآن الکریم به آدرس telavat.ir مراجعه نموده و در این دوره ثبت نام کنند.
منبع:

1401/11/09
12:57:12
0.0 / 5
199
تگهای خبر: زندگی , شركت , طراحی , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاویدانی