چهل وسومین شماره فصلنامه الهدی در عراق منتشر گردید

چهل وسومین شماره فصلنامه الهدی در عراق منتشر گردید

جاویدانی: به همت رایزنی فرهنگی ایران در عراق چهل وسومین شماره فصلنامه «الهدی»چاپ و منتشر گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، از مهمترین مطالب چهل وسومین شماره فصلنامه «الهدی» سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی براینکه «حادثه کرونا نباید سبب غفلت ما از ظلم و ستم قدرتمندان دنیا به ملت های مختلف همچون مردم فلسطین و یمن شود.» است.
در بخشی دیگر، یادداشتی به قلم محمد صادق الهاشمی با عنوان «کرونا و انسانیت دروغین غرب» آمده است. ارائه نکاتی در مورد تفکر و گفتمان مقاومت، نقش امت در تاسیس حکومت اسلامی، شهید محمد باقر صدر، راه های تأسیس پایگاه مردمی از نظر شهید محمد صادق صدر و درس هایی در مورد آگاهی از زندگی شهید محمد باقر حکیم از دیگر مطالب این شماره از نشریه است.
حوزه علمیه و نقش آن در رهبری جامعه، حوزه ها و نقش آنها در رهبری جهان نوشته محمد مهدی آصفی، بزرگان حوزه علمیه و اتحاد امت و حوزه علمیه در مقابله با انحراف فکری از دیگر مطالب این مجله برشمرده می شود.
در ادامه مطالب چهل وسومین شماره فصلنامه «الهدی»، مطالعات فکری با مواردی چون موانع فهم قرآن، توسعه علم رجال در مکتب فقهی حله، عدالت اجتماعی از نظر اهل بیت(ع) ودرس هایی از زندگی امام جواد(ع) و همچنین، بزرگان حوزه علمیه آمده است.
مجله «الهدی» بارزترین مجله حوزه نجف و مورد استقبال و درخواست محافل مختلف حوزوی و فرهنگی و فکری عراق است که در طول سال های گذشته توانسته است سطح و جایگاه علمی خودرا حفظ کند.
این مجله در بین دفاتر علما و مراکز فرهنگی مهم و دانشگاه های عراق توزیع می شود و قسمتی از آن نیز در کتابخانه های وابسته به مرکز مطالعات حوزوی الهدی، به فروش می رسد.
منبع:

1399/03/08
13:09:47
5.0 / 5
2464
تگهای خبر: دانشگاه , زندگی , فرهنگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
جاویدانی