به قلم محمدعلی نویدی

دوران كرونا ویروس منتشر گردید

دوران كرونا ویروس منتشر گردید

به گزارش جاویدانی كتاب دوران كرونا ویروس: جهان در بحران تاج پنج گرمی نوشته محمدعلی نویدی توسط انتشارات دایره دانش منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «دوران کرونا ویروس: جهان در بحران تاج پنج گرمی» نوشته محمدعلی نویدی در ۱۹۰ صفحه توسط انتشارات دایره دانش انتشار یافته است. نویسنده کتاب را در سه بخش تنظیم کرده است؛ نخست بخش مطالعات تطبیقی و مقایسه ای است که پیشگفتار کتاب را شامل می شود. در این بخش نویسنده با مقایسه دوران کرونا ویروس و عصر طاعون و وبا و تیفوس و ایدز و آنفلوآنزا، به بحث و بررسی و تحلیل تفاوت ها و تشابه های این دوران پرداخته است و تجزیه مشترک این اعصار اپیدمی و بیماری همه گیر و جهانی را، برای بشر قرن بیست و یکم، یادآوری کرده است و فرق دوران شیوع «کووید، ۱۹» در قرن حاضر با شرایط و اوضاع قرون بیماری های واگیر، بررسی نموده است.
بخش دوم کتاب «دوران کرونا ویروس» به متن اصلی و مقالات اختصاص دارد. در این کتاب چهل مقاله و مطلب کوتاه «طبق روش تفکر اثر بخش» آمده است. موضوع مقالات و مطالب کتاب، مقولات در رابطه با انسان و زندگی است. مانند امیدواری، مدیریت ذهن، اندیشه ورزی در کارها و امور زندگی، همکاری ها و همبستگی های اجتماعی و… در قسمت پایانی این بخش، به دوران «پسا کرونا» پرداخته شده که شامل ۱۰ مقاله می شود.
بخش سوم کتاب، به بررسی آمار و مستندات دوران پیک و موج اول شیوع کرونا، یعنی از اول اسفند ۱۳۹۸ تا چهارده خرداد ۱۳۹۹، اختصاص دارد. نویسنده در این بخش آمار روزانه ایران و جهان را رصد و دسته بندی کرده و مطالعه ای تطبیقی را سامان داده است. این کتاب بعنوان نخستین منبع راجع به دوران کرونا ویروس، می تواند به منزله یک کتاب مرجع و رفرنس تلقی شود.


منبع:

1399/03/26
15:26:18
5.0 / 5
2464
تگهای خبر: زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاویدانی