روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی خبر داد:

تعویق برگزاری مسابقات فینال دفاع سه دقیقه ای پایان نامه

تعویق برگزاری مسابقات فینال دفاع سه دقیقه ای پایان نامه

به گزارش جاویدانی دبیر چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای پایان نامه اظهار داشت: برگزاری مرحله نیمه نهایی و فینال چهارمین دوره این مسابقات به سبب شیوع بیماری كرونا باز هم به تعویق افتاد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، حامد علی اکبرزاده با اشاره به اینکه قرار بود در صورت بهبود وضعیت شیوع ویروس کرونا این مسابقات مرداد ماه جاری برگزار شود، اظهار داشت: متأسفانه شیوع بیماری کرونا اجازه برگزاری مرحله نیمه نهایی را نمی دهد و بنابراین ممکنست این مرحله شهریور ماه سال جاری اجرا شود.
وی اضافه کرد: در صورت مساعد نشدن شرایط ممکنست برگزاری مسابقات را در فضای مجازی دنبال نماییم که البته این کار سبب کاهش کیفیت مسابقات خواهد شد.
دبیر چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای با انتقاد از موازی کاری برخی مجموعه های دولتی در اجرای این مسابقات اظهار داشت: در صورتیکه این مسابقات از سال ۹۵ توسط جهاد دانشگاهی در ایران اجرا می شود و در سه سال قبل نیز به صورت ملی در اغلب استان های کشور اجرا شده است، متأسفانه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور در اقدامی عجیب و موازی مسابقاتی را با عنوان نخستین دوره مسابقات ملی پایان نامه سال سه دقیقه ای راه اندازی کرده اند.
علی اکبرزاده افزود: این در شرایطی است که در دوره های قبلی این مسابقات از مجموعه های مختلف دولتی و غیر دولتی درخواست کردیم که برای اجرای مسابقات دفاع سه دقیقه ای پایان نامه به کمک ما بیایند، اما بجای کمک، کاری موازی را آغاز نموده اند.
وی اشاره کرد: درباب این اقدام اعتراض های کتبی و شفاهی مسئولان جهاد دانشگاهی به مسئولان مربوطه در صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام شده اما تا کنون هیچ واکنش مؤثر و اقدامی صورت نگرفته است.
دبیر چهارمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای خاطرنشان ساخت: در این شرایط اقتصادی واقعاً برگزاری این مسابقات توسط یک مجموعه دولتی با این هزینه های سرسام آور چه توجیهی داشته است؟ دوستان می توانستند بجای موازی کاری، از اقدام جهاد دانشگاهی حمایت کرده و اهداف خوب خود مانند پشتیبانی از پایان نامه های دانشجویی را از مجرای جهاد دانشگاهی دنبال کنند.
سرپرست سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی مسابقات پایان نامه سه دقیقه ای را طبق استانداردها و دستورالعمل های دانشگاه کوئینزلند استرالیا که مبدع این مسابقات در دنیا بوده، اجرا می کند و سال قبل مجوز مربوطه را از این دانشگاه ستاندن کرده است.
او اشاره کرد: جهاد دانشگاهی حاضر است تجربه ارزشمندی را که طی این چهار سال اندوخته، در اختیار سایر دستگاه ها قرار دهد.
وی گفت: پیشنهاد می نماییم که صندوق پشتیبانی از پژوهشگران برای اجرای این مسابقات در کنار جهاد دانشگاهی قرار بگیرد تا این رخداد علمی و فرهنگی با کیفیت بهتری اجرا شود.
او در خاتمه تصریح کرد: البته همه می دانند که مجموعه جهاد دانشگاهی مجموعه ای خلاق، پرنشاط و پیشگام است و در همین راستا امسال اولین جشنواره دانشجویی کتاب سه دقیقه ای را در سطح ملی آغاز نموده است. این اقدام تابحال در کشور سابقه نداشته است و امیدواریم در سال های بعدی با حمایت مجموعه های دولتی و غیردولتی شاهد رشد و ارتقا فرهنگ کتاب و کتابخوانی باشیم.


منبع:

5.0 / 5
2123
1399/05/09
12:01:27
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
جاویدانی