تغییر برنامه های ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم به سبب بیماری كرونا

تغییر برنامه های ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم به سبب بیماری كرونا

جاویدانی: ستاد بازسازی واقعه غدیرخم طی انتشار اطلاعیه ای، به ابعاد مختلف تغییر نحوه برگزاری نمایشهای  بازسازی واقعه غدیرخم در شرایط حاد كرونایی كشور اشاره نمود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مهمترین اتفاق صدراسلام در تاریخ ۱۸ ذی الحجه سال ۱۰ هجری بوقوع پیوست و آن تکمیل دین واتمام نعمت برای مسلمانان بوده است. انتصاب حضرت علی (ع) بعنوان جانشین و وصی پیامبر اکرم(ص) یکی از اتفاقات مهمی است که در تاریخ اسلام به ثبت رسیده به لطف و عنایت خداوند درطول سالها به نسل های بشری منتقل شده است.
یکی از افتخارات بسیج مردمی در موضوع غدیرخم، بازخوانی خطبه غدیرخم در روز عیدغدیرخم و بازسازی واقعه غدیرخم در سراسر کشور است که پیامدها و اثرات خوبی بر فرهنگ عمومی داشته است.
سازمان بسیج مستضعفین از سال ۸۹ و همزمان با تقارن روز غدیر با هفته گرامی داشت بسیج، تصمیم به بازسازی واقعه عظیم غدیرخمگرفت که الحمدالله روز به روز بر عظمت و بزرگی این کار به یاری خداوند منان و لطف و عنایت ائمه معصومین(ع) افزوده شده است.
تببین، تعمیق و گسترش فرهنگ ولایت مداری و هویت دینی در جامعه اسلامی، تببین و گسترش معارف الهی و ارزشهای معنوی و سیره نبوی و دوده (ع) به خصوص امیرالمومنین (ع)در جامعه، بازخوانی وقایع تاریخی و کمتر مورد اشاره صدر اسلام همچون واقعه مهم و تاریخی غدیرخم، شناساندن و معرفی سیره نبوی (ص) و ائمه معصومین (ع) با بهره گیری از آیات و روایات، آگاه سازی و توانمند سازی جامعه اسلامی برای امکان درکی قوی تر، از اصول و مبانی جمهوری اسلامی بویژه ولایت فقیه و تشکیل حکومت اسلامی، ایجاد پیوند ارزشی بین نسل های جامعه و مقام و جایگاه ولایت و دوده (ع)، توانمندسازی اعتقادی جامعه برای پاسداری از ارزشها و دست آوردهای انقلاب اسلامی و... همچون اهداف برگزاری نمایش بازسازی واقعه غدیرخم با نظرات و تاییدیه مراجع و علمای تقلید همچون آیت الله عظام علوی گرگانی، آیت الله سعیدی، آیت الله امینی، آیت الله مکارم شیرازی، آیت الله سبحانی، آیت الله نوری همدانی و... در سراسر کشور بوده است.
نمایش مردمی بازسازی واقعه غدیرخم در طول ۱۰ سال قبل در ۹۶۲ شهر از کشور برگزار شده است که می توان به برگزاری یک نقطه شهر در سال ۸۹، ۷۲ شهر، ۱۰۰ شهر، ۱۲۰ شهر، ۱۱۷ شهر، ۱۴۰ شهر، ۱۶۷ شهربه همراه شهر عراق (نجف اشرف) و سوریه(دمشق)، ۱۴۲شهر، ۱۰۰ شهر و ۱۴۵ شهر به ترتیب از سال های ۹۰ تا ۹۸ اشاره نمود.
تولید مستند نبأالعظیم و پخش از شبکه های مختلف سیما امسال (دهه امامت و ولایت)؛ استفاده از ظرفیت هیات مذهبی، بنیاد بین المللی غدیر، بنیاد بعثت، دانشگاه جامع امام حسین(ع)، نمایندگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دردانشگاه های داخل و خارج کشور برای غنی بخشیدن به محتوا برنامه ها؛همکاری و حضور گسترده علما و برادران اهل تسنن و اجرای برنامه در قریب به ۳۰ نقطه از مناطق اهل تسنن کشور؛ بازدید بیش از ۲.۰۰۰.۰۰۰ نفر از این برنامه در سطح کشور؛ همکاری حدود ۶۰.۰۰۰ نفر شامل بازیگر و هنرور و عوامل اجرایی در مجموع کل کشور برای اجرای این برنامه در سال قبل و راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی بازسازی غدیرخم با عنوان الیوم (www. alyaum.ir ) همچون نکات حائز اهمیت می باشد که توسط ستاد مردمی بازسازی واقعه غدیرخم در طول سال های گذشته انجام گرفته است.
امسال به اطلاع می رسانیم که باتوجه به شیوع بیماری کرونا و تحت تاثیر قرارگرفتن برنامه های فرهنگی و تبلیغی در کشور، برنامه های دردست اقدام ستادمردمی بازسازی واقعه غدیرخم شکل متفاوتی به خود گرفته است و به شرح زیر است:
۱. ابلاغ دستورالعمل اجرایی ستادمردمی بازسازی واقعه غدیرخم به استان ها
۲. ارائه گزارش مسئولین ستادمردمی بازسازی واقعه غدیرخم در استانها در رسانه استانی
۳. دیدار با علما و سادات شاخص شهرستان ها و استانها با رعایت پروتکل های بهداشتی
۴. و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
۵. حضور روحانیون در شهرها و روستاها بمنظور تبلیغ و بزرگداشت عیدغدیرخم با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
۶. برگزاری و اجرای گروه سرود در میادین و بوستان ها در سطح شهرها با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
۷. ستفاده از فضای مجازی و راه اندازی کانال و گروه های مجازی و تبلیغ این عید بزرگ
۸. برگزاری شب شعر مجازی در فضای مجازی
۹. برگزاری مسابقه از خطبه غدیر
۱۰. تهیه و تولید برنامه های گزارشی و پخش از شبکه های مختلف رسانه
۱۱. برگزاری جلسات هم اندیشی با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
۱۲. انجام فضاسازی و تبلیغات با بروز رسانی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهرها
۱۳. برگزاری ایستگاه صلواتی با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
۱۴. اجرای کمک و احسان مومنانه در چارچوب طرح اکرام و اطعام
۱۵. انجام پرده خوانی واقعه غدیر با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی
۱۶. نورافشانی شهرها به مناسبت عید سعید غدیرخم
۱۷. برگزاری کارناوال شادی با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهرها با رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی.
منبع:

5.0 / 5
1986
1399/05/16
23:12:03
تگهای خبر: دانشگاه , فرهنگ , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
جاویدانی