اصول و روش نگارش دانشگاهی بازنشر شد

آموزش مهارت های نوشتن به دانشجویان در یك كتاب

آموزش مهارت های نوشتن به دانشجویان در یك كتاب

به گزارش جاویدانی انتشارات دانشگاه مفید قم ششمین چاپ کتاب اصول و روش نگارش دانشگاهی نوشته سیدعلی اصغر سلطانی را منتشر نمود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، انتشارات دانشگاه مفید قم ششمین چاپ کتاب «اصول و روش نگارش دانشگاهی» نوشته سیدعلی اصغر سلطانی را با شمارگان ۵۰۰ نسخه، ۲۰۸ صفحه و بهای ۳۵ هزار تومان منتشر نمود. چاپ نخست این کتاب سال ۱۳۹۰ با شمارگان هزار نسخه و بهای ۳، ۵۰۰ تومان منتشر گردید و چاپ پیشین (پنجم) آن هم سال ۱۳۹۶ با شمارگان هزار نسخه و بهای ۱۸ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفت. این کتاب در جهت آموزش مهارت های نوشتن و نگارش به دانشجویان تألیف شده است.
کتاب ۶ بخش و ۲۸ فصل دارد. در بخش نخست با عنوان «ساختمان، جمله و پاراگراف» این سرفصل ها مطرح شده است: «ساختمان جمله در زبان فارسی»، «ساختمان پاراگراف و انواع جمله در آن»، «جمله مبحث و فکر مرکزی»، «جمله های تحدیدی» و «جمله های پشتیبان و نتیجه گیری».
بخش دوم کتاب با عنوان «الگوهای ساختاری پاراگراف» شامل سه فصل است: «پاراگراف مستقیم»، «پاراگراف چرخشی» و «پاراگراف تعلیقی». در بخش سوم کتاب با عنوان «وحدت موضوعی در پاراگراف» چهار سرفصل مطرح شده است: «مثال»، «توصیف»، «استدلال» و «ترکیب روش های اصلی».
«عوامل انسجام متن» عنوان بخش چهارم کتاب است. در این بخش چهار سرفصل طرح شده است: «کلمات انتقالی و زاویه دید»، «نظم زمانی»، «نظم مکانی» و «نظم های دیگر». در بخش پنج با عنوان «روش های پیچیده ت بسط پاراگراف هم چهار مبحث طرح شده است: «تعریف»، «مقایسه»، «مقابله» و «تمثیل».
بخش انتهایی کتاب با عنوان «مقاله های پنج پاراگرافی» هم شامل هشت فصل است: «پاراگراف مقدمه»، «پاراگراف نتیجه گیری»، «بازنگری در پاراگراف های پشتیبان»، «مقاله طبقه بندی»، «مقاله مقابله و مقایسه»، «مقاله علی و معلولی»، «مقاله تحلیل فرآیند» و «مقاله های جدلی».

5.0 / 5
742
1399/09/16
20:54:13
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی