پنجمین كتیبه پولك دوزی هنرمند استان مركزی در راه حرم امامین عسگریین(ع)

پنجمین كتیبه پولك دوزی هنرمند استان مركزی در راه حرم امامین عسگریین(ع)

مرکزی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار داشت: پرده کتیبه ای بعنوان پنجمین اثر هنری توسط ناصر ذبیحیان هنرمند استان آماده شده و بزودی برای نصب به حرم امامین عسگریین انتقال داده می شود.


مصطفی مرزبان در اینباره اظهار داشت: این اثر هنری به طول ۳۵ متر و عرض ۶۰ سانت پولک دوزی شده است و بعد از قریب به دو سال کار مداوم بر روی این کتیبه تابحال ۲۵ متر از این اثر فاخر معنوی و هنری آماده شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی استان مرکزی اضافه کرد: این هنر ماندگار تا نیمه اول سال آینده آماده شده و برای نصب به حرم عسکرین انتقال داده می شود.
مرزبان در ادامه اضافه کرد: در این کتیبه آیات سوره مبارکه انسان و سوره کوثر خوشنویسی شده و با استفاده از پولک، مروارید، سنگ های زینتی، منجوق و آب طلا تزئین شده است.
بر اساس این گزارش، به نقل از میراث فرهنگی استان مرکزی، مرزبت اظهار نمود: استان مرکزی با پیشینه قوی تاریخی در این هنر توانسته در هنر کتیبه دوزی با پولک و منجوق ویژه حرم ائمه اطهار(ع) سرآمد و پیشقدم باشد.
پلیس خاطرنشان کرد: کتیبه دوزی هنری زمان بر است و در این اثر هنری میلیون ها دانه پولک و منجوق با زیبایی و ترکیب رنگ چشم گیر در چارچوب خطوط آیات قرآن اثری را خلق و معنویت را به بیننده القا می کنند.
مرزبان اضافه کرد: هزینه تهیه این کتیبه ها میلیونی بوده و با کمک افراد عاشق اهل بیت(ع) تأمین شده است و کار بدون کمک نهادهای دولتی در حال انجام می باشد.
او خاطرنشان کرد: این هنرمند برجسته بیشتر از ۵۰ اثر هنری برای هیئات عزاداری و مساجد استان و کشور خلق کرده و یکی از مهم ترین آنها که برای مرقد امام رضا(ع) تهیه شده بود، الان در موزه آستان قدس رضوی نگهداری می شود.0.0 / 5
1153
1399/11/01
18:16:10
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاویدانی