انتشار كتاب فصول منتزعه به زبان قزاقی

انتشار كتاب فصول منتزعه به زبان قزاقی

به گزارش جاویدانی کتاب «فصول منتزعه» اثر ابونصر فارابی با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان به زبان قزاقی ترجمه و منتشر گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کتاب «فصول منتزعه» اثر ابونصر فارابی با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان به زبان قزاقی ترجمه و توسط انتشارات دانشگاه فارابی منتشر گردید.
کتاب «فصول منتزعه» مشتمل بر یکصد فصل درباره حکمت عملی، اخلاق و تدبیر منزل است. این کتاب همینطور به آنچه که حکمت نظری نامیده می شود و به شناخت مبدا هستی مربوط است، می پردازد.
فصول منتزعه را باید نخستین اثر در اخلاق مدنی یا همان حکمت عملی قلمداد کرد که در جهان اسلام به دست مؤسس فلسفه سیاسی تألیف شده است.
فارابی در این اثر با مطالعه تطبیقی طبابت و سیاست می گوید همچنان که امراض در نتیجه انحراف از اعتدال مزاج است، انحراف جامعه هم در نتیجه انحراف از اخلاق اهل آن است.
لازم به ذکر است، این اثر فاخر فارابی در تیراژ 250 نسخه امسال میلادی که دولت قزاقستان هزار و صد و پنجاه سالگی فیلسوف شهیر شرق را برگزار می نماید، نشر یافت، ضمناً کار ترجمه این اثر گراسنگ را اسلام چمنی، شرقشناس برجسته دانشگاه فارابی به عهده داشته است.1399/11/28
21:10:30
0.0 / 5
832
تگهای خبر: دانشگاه , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی