عصر اندیشه نوروزی منتشر گردید

عصر اندیشه نوروزی منتشر گردید

به گزارش جاویدانی مجله فرهنگ و علوم انسانی عصر اندیشه به سردبیری روح الامین سعیدی شماره ۲۵ خویش را در آستانه تعطیلات نوروز روانه پیشخوان مطبوعات سراسر کشور خواهد نمود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، گفتگوی تفصیلی با رئیس دستگاه دیپلماسی و همینطور رئیس سازمان انرژی اتمی از خواندنی ترین مطالب این شماره است و ظریف و صالحی هر دو به ذکر ناگفته هایی از سیاست خارجی ایران و مذاکرات هسته ای پرداخته اند.
در میان مصاحبه های خارجی عصر اندیشه نام جوزف نای و نوام چامسکی، دو اندیشمند برجسته آمریکایی درخشندگی دارد. عصر اندیشه این شماره چه در بخش بین الملل و چه در چارچوب یک پرونده مجزا بخش قابل توجهی از صفحات خویش را به تحلیل و بررسی وضعیت چین و آینده آن در نظام جهانی مختص کرده است. پرونده اقتصادی عصر اندیشه با عنوان «کلان تصویر اقتصاد ایران» هم خواندنی به نظر می آید و گفت وگوهای تفصیلی با چند اقتصاددان برجسته به وزن و اعتبار علمی آن افزوده است.
عصر اندیشه در بخش اجتماعی خود مبحث زیست دینی و تربیت فرزند در جوامع خارجی را مدنظر قرار داده و نگاهی زنانه به این مورد در گفتگو با چند دانشجوی ایرانی ساکن کشورهای غربی داشته است. به همین مناسبت در بخش کتاب سرای اندیشه هم تمرکز بر معرفی کتب در ارتباط با تربیت فرزند بوده است. مجله در بخش هنری هم مبحث سینمای سیاسی در ایران را دستمایه گفتگو با سینماگران کرده است.
شماره آخر سال عصر اندیشه در دو قالب مکتوب و مجازی طی روزهای آینده عرضه خواهد شد و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.منبع:

1399/12/19
14:21:46
0.0 / 5
956
تگهای خبر: فرهنگ , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی