فعالیت نمایشگاه بین المللی كتاب كودك بولونیا به صورت مجازی

خانه كتاب و ادبیات در نمایشگاه كتاب كودك بولونیا حضور پیدا كرد

خانه كتاب و ادبیات در نمایشگاه كتاب كودك بولونیا حضور پیدا كرد

پنجاه وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا به سبب شیوع ویروس کرونا برای دومین سال متوالی بصورت مجازی درحال برگزاری است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، پنجاه وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا به سبب شیوع ویروس کرونا برای دومین سال متوالی بصورت مجازی از بیست وچهارم خردادماه شروع شد و تا بیست وهفتم خردادماه ادامه دارد.
گفتنی است در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا، خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در سه بخش BCBF GLOBAL RIGHTS EXCHANGE و EXIBITORS EVENTS BCBF و BCBF BOLOGNA BOOK PLUS نمایشگاه حضور دارد و به معرفی کتاب های برگزیده حوزه کودک و نوجوان می پردازد.
معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان در قالب کاتالوگ و معرفی طرح گرنت ایران از دیگر کارهای خانه کتاب و ادبیات ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب بولونیا است.
در این دوره از نمایشگاه مجازی بولونیا از جمهوری اسلامی ایران علاوه بر خانه کتاب و ادبیات ایران؛ آژانس های ادبی دایره مینا؛ آژانس ادبی و ترجمه پل، بنگاه ادبی کیا، کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، انتشارات افق و انتشارات طوطی حضور دارند.
گفتنی است در سایت پنجاه وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا به هر شرکت کننده امکاناتی برای نمایش کتاب و کاتالوگ اختصاص داده شد. همین طور در این نمایشگاه فضایی برای گفت وگوی شرکت کنندگان بایکدیگر و برگزاری جلسات فراهم گشته است.
از جمله برنامه های جنبی پنجاه وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا می توان به دیواره تخصصی تصویرگران کودک، برگزاری کنفرانس ها و کارگاه های تخصصی در زمینه کودک و نوجوان، اهدای جوایز و گفت وگوهای آنلاین اشاره نمود.
در بخش تبادل رایت این دوره از نمایشگاه ۵۰۰ ناشر ثبت نام کرده اند و حدود ۲۰ هزار عنوان کتاب برای تبادل رایت بارگذاری شده است. امسال بخش BCBF BOLOGNA BOOK PLUS به نمایشگاه اضافه گردید که این ابتکار جدید به موازات نمایشگاه کتاب کودک بولونیا و با هدف جلب مخاطبان حرفه ای بیشتر از سراسر جهان شروع به کار کرده است.
در پنجاه وهفتمین دوره از نمایشگاه مجازی بولونیا بیش از ۶۷۰ شرکت کننده به معرفی آثار خود می پردازند. همین طور در میان برگزیدگان جشنواره امسال تصویرگری بولونیا علیرضا گلدوزیان، امیر شعبانی پور، رضا دالوند، امین حسن زاده شریف و مجید فخارزواره از ایران حضور دارند و نام یلدا راسخی نیز در میان برگزیدگان مسابقه بخش کودکان و تماشاچیان این نمایشگاه به چشم می خورد.
گفتنی است؛ انتشارات طوطی بعنوان ناشر برگزیده در بخش آسیایی پنجاه وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا معرفی شده است.

1400/03/25
23:07:40
0.0 / 5
776
تگهای خبر: جشنواره , شركت , كتاب , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی