راه اندازی پویش قلك آبی توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی

راه اندازی پویش قلك آبی توسط سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی

به گزارش جاویدانی در آستانه فرارسیدن عید سعید غدیر خم، سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با هدف کمک به آب رسانی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان پویش دانشجویی قلک آبی را راه اندازی نمود.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، مهدی عباسی، رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی با بیان این خبر اظهار داشت: دبیرخانه دانشجویی مهرباران سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی که درزمینه فعالیتهای جهادی، محرومیت زدایی و فعالیتهای داوطلبانه دانشجویی فعالیت می کند، با همکاری شعب این سازمان در سرتاسر کشور، بخصوص شعبه استان سیستان و بلوچستان، و شبکه گسترده ای از گروه های دانشجویی، در جهت مسئولیت اجتماعی خود و با استفاده از پتانسیل و ظرفیت گروه های دانشجویی، این پویش را برای جلب مشارکت و جذب حمایت مالی راه اندازی کرده است.
عباسی درمورد نحوه کار کمپین «قلک آبی» عنوان کرد: در این پویش دانشجویی، کمک های خیرین، بخصوص خیرین دانشگاهی، دانشجویان، و اعضای جهاد دانشگاهی با هدف خرید مخازن آب و اهدای آن به روستاهای محروم و نیازمند استان سیستان و بلوچستان جمع آوری و مخازن خریداری شده به خانواده ها و روستاها اهدا خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه هزینه جمع آوری شده توسط این کمپین به وسیله شعبه استان سیستان و بلوچستان سازمان دانشجویان صرف خرید تانکر خواهد شد و به مناطق روستایی فاقد آب شرب تحویل داده خواهد شد، افزود: با عنایت به پراکندگی روستاهای مدنظر و بررسی میدانی منطقه و برنامه ریزی نحوه کمک رسانی، خرید تانکرها در چند نوبت صورت خواهد گرفت تا به مرور بخشی از آب آشامیدنی مورد نیاز مردم سیستان و بلوچستان را تأمین کند.
عباسی با اشاره به اینکه طبق اعلام وزارت نیرو میزان بارندگی سیستان و بلوچستان نسبت به متوسط بلندمدت (۵۲ سال)، ۹۱ درصد کاهش داشته است تصریح کرد: در خیلی از مناطق، وضعیت آب شرب مناسب نمی باشد و مردم برای تأمین آب مصرفی خود مجبور به استفاده از آب هوتگ ها هستند.
وی ادامه داد: این استان به شدت تحت تأثیر خشکسالی واقع شده و ضروری است در جهت حل مشکل تأمین آب راهکارهای پیشگیری ثانویه و دراز مدت برای کمتر شدن یا متوقف کردن خشکسالی در منطقه با بررسی های کارشناسی مورد توجه قرار گیرد، اما راهکارهایی همچون خرید تانکریا تأمین آب آشامیدنی و بهداشتی مورد نیاز به صورت مقطعی می تواند اندکی درد تشنگی را تسکین دهد.
رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی اضافه کرد: دانشجویان و خیرین محترم می توانند کمک های نقدی خویش را به شماره حساب 0113884308007 یا شماره کارت 6037997599345726 نزد بانک ملی، به نام سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واریز نمایند.
منبع:

1400/05/05
23:35:12
0.0 / 5
788
تگهای خبر: خرید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی