معاون امور استان های ستاد امر به معروف ونهی از منكر كشور:

نتایج مثبت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حس گردد

نتایج مثبت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حس گردد

سیستان و بلوچستان معاون امور استانهای ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور اظهار داشت: فعالیتهای ستادهای امر به معروف و نهی از منکر باید بگونه ای باشد که نتایج مثبت و اثرگذار آن در جامعه حس گردد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا حجت الاسلام محمدحسین توانایی ۲۰ مردادماه در مسافرت به زاهدان اظهارکرد: فعالیتهای انجام شده توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان قابل تقدیر بوده و جای تشکر دارد که طبق گزارش های رسیده، سیستان و بلوچستان در حوزه فعالیتهای در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر نسبت به سایر استان ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
معاون امور استانهای ستاد امر به معروف ونهی از منکر کشور اضافه کرد: نکته قابل توجه این است که نتیجه فعالیت ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در کشور باید بگونه ای باشد که مردم شیوه صحیح تذکر دادن و مطالبه گری حقوق شهروندی خود در قالب قانون و ضوابط را آموخته و از حق شهروندی، دینی و ایمانی خود بهره مند شوند.
وی با عرضه سوالی که خروجی و نتیجه فعالیت ستادهای امر به معروف و نهی از منکر چیست، بیان نمود: برای رسیدن به نتیجه مطلوب و نهادینه سازی و اجرای اثرگذار فریضتین نیاز است تا یک افکارسنجی دقیق از میان اقشار در سطح استان اجرا شود تا بدانیم چند درصد مردم به تذکر لسانی ایمان دارند.
حجت الاسلام توانایی افزود: بعد از محقق شدن افکارسنجی باید بررسی نماییم در زمانیکه تذکر لسانی نهادینه شده آیا این تذکرات سبب حذف و یا کاهش منکرات در جامعه شده است، آیا اعضای شوراهای امر به معروف ونهی از منکر در محل خدمتی خود توانسته اند در زمینه فریضتین بگونه ای عمل کنند که آثار فعالیت شان ملموس باشد.
وی اظهار نمود: در سیستان و بلوچستان وضعیت فعالیت ستادهای امر به معروف و نهی از منکر خوب است اما ثبت فعالیتهای شوراهای ادارات و نهادها و دستگاههای استان با آنکه فعالیتهای خوبی انجام داده اند در سازمان مربوطه ضعیف است و امیدواریم در دولت جدید این روند تغییر پیدا کند.
معاون امور استانهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ضمن اشاره به سخنان رئیس جمهور در مورد راه اندازی گشت ارشاد مدیران بیان نمود: اجرای این اقدام سبب افزایش عزت نفس مردم خواهد شد و میزان رضایت مندی شهروندان از عملکرد نظام هم رشد چشم گیرتری خواهد داشت و علاوه بر این باعث می شود تا اصل بی تفاوت نباشیم و مسئله مهم همه مسئولیم به بهترین نحو و با حمایت دولت محقق شود.1400/05/20
23:52:16
0.0 / 5
663
تگهای خبر: حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاویدانی