طاهریان:

حکام رابطین فهما هفته آتی صادر می شود

حکام رابطین فهما هفته آتی صادر می شود

به گزارش جاویدانی معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد فهما با اشاره به شروع سومین رویداد ملی فهما، خبر از صدور احکا رابطین فهما در سطح شهرستان ها و کانون ها در هفته پیش رو داد و اضافه کرد: تلاش بچه های مسجد در رویداد فهما کار گروهی و شبکه ای باشد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، اولین جلسه توجیهی و کارشناسی شبکه رابطین فهما بامداد امروز سه شنبه ۱۵ شهریور با حضور «مرتضی طاهریان» معاون ساماندهی و شبکه ‎سازی، «سعید سعادتی» معاون فرهنگی هنری و «جواد عبادی» سرپرست اداره کل آموزش، پژوهش و فناوری اطلاعات کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در بستر فضای مجازی انجام شد.
«مرتضی طاهریان» در این جلسه با اعلان اینکه شبکه رابطین فهما از سال ۱۳۹۸ کار خودرا شروع کرد و امسال شاهد شروع فاز دوم این طرح هستیم، اظهار نمود: اهمیت شبکه رابطین خصوصاً بعد از شیوع ویروس کرونا دوچندان شد، از طرف دیگر با در نظر گرفتن محدودیت های به وجود آمده ناشی از این ویروس و عدم امکان حضور میدانی در فعالیت ها، اصل بر کار تشکیلاتی متمرکز شد، چونکه اگر به کار تشکیلاتی اهمیت بدهیم، شبکه در مقابل بحران ها و مشکلات فعال عمل کرده و خودرا بازسازی می کند. این رویکرد را در جریان شیوع ویروس کرونا شاهد بودیم و شبکه رابطین شکل گرفت.
وی افزود: امسال با همکاریهای صورت گرفته مجموعه رابطین شناسایی شده و طبق آمار ۱۲۴۷ کانون رابط به ثبت رسید که نکته جالب آنست که ۴۸ درصد از اعضای این شبکه برای سومین سال پی در پی است که همکاری دارند.
وی با اعلان اینکه از سال قبل قول دادیم که موضوع شبکه و فعالیت رابطین بصورت جزء به جز بررسی و حمایت شوند، اضافه کرد: البته هنوز بنا بر محدودیت های اعتباری این مهم بطور کامل محقق نشده است.
طاهریان همین طور با اشاره به امتیازات و ثبت آن در سامانه بچه های مسجد اظهار داشت: متوسط امتیاز بالاترین شبکه ۱۲ هزار و ۵۰۰ امتیاز بوده است و احتساب به این شکل بوده است که ذیل شبکه بیست کانون فعالیت می کردند که مجموع امتیازات این کانون ها و تقسیم آن بر ۲۰ کانون این امتیاز را حاصل کرده است.
معاون ساماندهی و شبکه سازی ستاد فهما اضافه کرد: برای سال ۱۴۰۰ برای هر کانون سرانه پایه در نظر گرفته ایم که بر آن ضریب های دیگر اعمال شده و نهایتاً این توانایی ایجاد می شود که برای مثال این این مبلغ به هشت میلیون تومان برسد. نکته مهم آنست که کار شبکه ای باید تیمی باشد و اگر خوب کار شود به سرانه کانون ها اضافه می شود، پس جدی گرفتن کار شبکه ای از طرف کانون ها منجر به پیشرفت کار و نهایتاً دستاورد برای کانون های ذیل هر شبکه است.
وی افزود: هفته آتی احکام رابطین شهرستان ها و رابطین کانونی برمبنای اطلاعاتی که در سامانه بچه های مسجد ارائه شده صادر خواهد شد. از طرف دیگر سال قبل رابطین فهما بیمه مسئولیت شدند که امسال نیز این روند ادامه دارد البته این مساله پس از صدور احکام محقق می شود.
منبع:

1400/06/17
12:07:13
0.0 / 5
797
تگهای خبر: آموزش , فرهنگ , فناوری , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاویدانی