تجلیل از یك عمر مجاهدت برای وحدت اسلامی

حجت الاسلام ابراهیمی فر محبوب مردم و علمای اهل سنت

حجت الاسلام ابراهیمی فر محبوب مردم و علمای اهل سنت

گلستان به همت دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان نشست تخصصی بررسی نقش مرحوم حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی فر با حضور اندیشمندان این حوزه برگزار گردید.


استان گلستان، نگارستان ایران و مهد اقوام و مذاهب این سرزمین الهی است، استانی سرشار از مواهب طبیعی و نعمت های خدادادی بی شمار که بی گمان احصای آن از ید قدرت انسان خارج بوده و شمار آن از اعداد و ارقام پیشی خواهد گرفت.
وحدت و همدلی میان اقوام و مذاهب در استان گلستان بخصوص در شهرستان هایی همچون گنبدکاووس که ترکیب جمعیتی آن مملو از حضور برادرانه شیعه و سنی دوشادوش هم در راه توسعه و پیشرفت است همواره زبان زد خاص و عام بوده و سبب شده تا این شهرستان را به پایتخت همدلی ایران اسلامی شهره کند.
در راه استقرار، تثبیت و تقویت این همدلی علاوه بر نقش بی بدیل مردم نمی توان از تلاش و مجاهدت افرادی چشم پوشی کرد که سال های سال در این راه گام برداشته و نام و یاد خویش را بعنوان منادیان وحدت در منطقه و کشور در دفتر تاریخ ثبت کرده اند.
«حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی فر» یکی از این چهره های شاخص و بی نظیری است که بخش عمده ای از عمر شریف خویش را در راه تقویت و تعمیق همدلی، وحدت و برادری میان اقوام و مذاهب در استان گلستان و بخصوص شهرستان گنبدکاووس سپری نمود و سالها محبوب شیعه و سنی در این منطقه بود و هست.
ازاین رو دانشگاه مذاهب اسلامی گلستان که در شهرستان گنبدکاووس هم مستقر شده است در جهت اجرای رسالت های خود در آستانه سالگرد رحلت این عالم فقید مبادرت به برگزاری نشست تخصصی بررسی ابعاد شخصیتی و نقش حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی فر در تعمیق وحدت منطقه کرد که با حضور علمای شیعه و سنی شرق استان گلستان در محل پایگاه بسیج دانشجویی آیت الله تسخیری (ره) این دانشگاه برگزار شد.
در این دیدار حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی فر فرزند عالم مجاهد و انقلابی حجت الاسلام علی اکبر ابراهیمی فر به بیان گوشه هایی از زندگانی مبارک این پدر شهید و عالم وارسته پرداخت و سپس دکتر حسن بیارجمندی رئیس دانشگاه مذاهب و تنی چند از علمای شیعه و سنی با بررسی سیره عملی زندگانی وی بر نقش اثرگذار ایشان در تثبیت و تقویت وحدت اسلامی در منطقه تاکید کرده و از محبوبیت این چهره شاخص فرهنگی و سیاسی نزد علما و مردم اهل سنت سخن گفتند.
به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام شیخ علی اکبر ابراهیمی فر پدر طلبه شهید عبدالرضا ابراهیمی فر بود که در جریانهای انقلابی گنبدکاووس و وحدت بین شیعه و سنی در گنبد و منطقه شرق استان گلستان تأثیر بسزایی داشت. وی موسس حوزه علمیه منتظریه و مکتب الزهرا(س) در سال 1353 و نماینده ولی فقیه در جهاد سازندگی گنبدکاووس و حومه بود. همینطور وی مسئولیت اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس در اوایل انقلاب اسلامی هم برعهده داشت.
منبع:

1400/09/08
22:07:10
0.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاویدانی