پذیرش دانشجوی مقطع ارشد سال 1401 در دانشگاه معارف اسلامی

پذیرش دانشجوی مقطع ارشد سال 1401 در دانشگاه معارف اسلامی

جاویدانی: دانشگاه معارف اسلامی برای نیم سال اول سال تحصیلی 1402 ـ 1401 (ترم مهر 1401) بوسیله آزمون ورودی اختصاصی کارشناسی ارشد از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه های علمیه) در رشته های زیر دانشجو می پذیرد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برای نیم سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲ ـ ۱۴۰۱ (ترم مهر ۱۴۰۱) بوسیله آزمون ورودی اختصاصی کارشناسی ارشد از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه های علمیه) در رشته های زیر دانشجو می پذیرد.
نکات و توصیه های مهم
ـ زمان ثبت نام: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ لغایت ۲ اسفند ۱۴۰۰
ـ لازم است متقاضیان گرامی در بازه زمانی ثبت نام برای ثبت نام اینترنتی به سامانه پذیرش دانشگاه معارف اسلامی در سایت دانشگاه به آدرس www.maaref.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام نمایند.
ـ داوطلبان فقط در بازه زمانی ثبت نام می توانند نسبت به مشاهده یا ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.
ـ ارائه مدارک، پس از قبولی در آزمون ورودی الزامی می باشد، و در حین ثبت نام، مدرکی از داوطلب گرفتن نمی گردد.
ـ کارت ورود به جلسه آزمون، روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰، ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ بصورت اینترنتی بوسیله سایت دانشگاه توزیع خواهد شد.
ـ تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ خواهد بود.
ـ محل برگزاری آزمون در شهر قم می باشد که نشانی دقیق آن در روز توزیع کارت، به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
شرایط متقاضیان
الف) عمومی
۱. التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی.
۲. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
۳. نداشتن سوءپیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذی صلاح.
۴. نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مراجع ذی صلاح همچون اداره نظام وظیفه و….
۵. حداکثر سن برای رشته های مدرسی معارف اسلامی ۳۳ سال (متولدین پس از ۱ فروردین ۱۳۶۸) و برای رشته های مشاوره، ارتباطات، مدیریت سازمان ها ۴۰ سال (متولدین پس از ۱ فروردین ۱۳۶۱).
تبصره: مدت زمان خدمت سربازی (معافیت، محاسبه نمی گردد) و حضور در جبهه، به سقف سنی افزوده می شود.
۶. توانایی جسمی و روحی لازم جهت تحصیل در دانشگاه متناسب با رشته یا رشته های انتخابی.
۷. عدم استخدام در هیچ یک از ارگان ها و یا سازمان های دولتی.
۸. دارا بودن شرایط عمومی مدرسی معارف اسلامی با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (احراز این شرط، بعد از قبولی در آزمون خواهد بود).
ب) اختصاصی
۱. قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی.
برادران
۲. داشتن مدرک سطح دو حوزوی و اتمام پایه ده کتبی (مورد تأیید مرکز مدیریت حوزه های علمیه برادران)
تبصره ۱: بعد از قبولی، برای ارائه مدرک کتبی پایه ده، فرصت لازم داده خواهد شد.
تبصره ۲: رشته های مشاوره، ارتباطات، مدیریت سازمان ها، نیازی به ارائه مدرک کتبی پایه ده ندارند.
خواهران
۲. داشتن مدرک سطح دو حوزوی (مورد تأیید مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران)
تذکر: داوطلبان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ برای ارائه اصل مدرک سطح دو حوزوی فرصت دارند.
مدارک لازم برای ثبت نام
۱. سریال ۱۲ رقمی ثبت نام آزمون ورودی اختصاصی کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱: برای ثبت نام در این آزمون بایستی سریال ۱۲ رقمی ثبت نام آزمون به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال معادل پنجاه هزار تومان را از قسمت خرید کارت تهیه نمایید.
توجه: برای تهیه کارت اعتباری ثبت نام و دریافت سریال ۱۲ رقمی به قسمت خرید کارت در سامانه پذیرش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه مراجعه کنید.
۲. فایل عکس اسکن شده: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی جدید ۴×۳ خودرا با مشخصات ذکر شده در دفترچه راهنما، اسکن نموده و فایل آنرا برای ارسال بوسیله سامانه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.
۳. فایل مدرک ایثارگری اسکن شده: داوطلبانی که متقاضی استفاده از سهمیه ایثارگری مطابق با شرایط ذکر شده در دفترچه راهنما می باشند باید مدرک ایثارگری معتبر خودرا اسکن کرده و در زمان تکمیل تقاضانامه اینترنتی ثبت نام در قسمت مربوطه بارگذاری نمایند.
تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی
به داوطلبان سفارش می شود بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنما مبادرت به ثبت نام نمایند. دریافت اطلاعات لازم جهت ثبت نام در این آزمون در ۵ مرحله صورت خواهد پذیرفت، که هر یک از این مراحل به اختصار در دفترچه راهنما توضیح داده شده است. بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی کان لم یکن تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.
تذکرات مهم
۱. داوطلبان با عنایت به شرایط خود (سن و مدرک) و از میان رشته های موجود (۸ رشته)، امکان انتخاب ۳ اولویت را خواهند داشت که بعد از اعلام نتایج اولیه و برمبنای نمرات کتبی و اولویت های انتخابی، از داوطلبانی که حدنصاب لازم را کسب کرده باشند، برای مصاحبه در اولویت های انتخاب شده، دعوت به عمل خواهد آمد. پذیرش نهایی منوط به داشتن حدنصاب لازم در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی خواهد بود.
۲. حدنصاب نمره ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت ۲۵ درصدی و یا ۵ درصدی) ۷۰ % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل و حدنصاب نمره رزمندگان ۸۰ % نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل می باشد.
۳. متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگران و رزمندگان، می بایست برمبنای قوانین مندرج در دفترچه آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ سازمان سنجش آموزش کشور، عمل و جهت احراز شرایط، اقدام نمایند.
۴. داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان در صورتیکه گواهی مربوطه (با شرایط مربوطه) را در هنگام ثبت نام اینترنتی بارگذاری نکنند، در سهمیه آزاد پذیرش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد بود.
۵. مندرجات فرم اینترنتی ثبت نام باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.
۶. مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده (مندرجات فرم اینترنتی) به عهده داوطلب خواهد بود.
۷. در مندرجات فرم اینترنتی امکان هیچ تغییری پس از ثبت نام وجود ندارد؛ بدین سبب داوطلبان باید به دقت مراحل ثبت نام اینترنتی را طی کنند و کدرهگیری ثبت نام را دریافت نمایند.
۸. دریافت کد رهگیری به منزله ثبت نام داوطلب است؛ در صورتیکه کد رهگیری را دریافت ننمایید، ثبت نام شما صورت نگرفته است.
۹. وجه ثبت نام و سایر مدارک ارسالی به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد.
۱۰. داوطلبان اطلاعات وجه واریزی و کد رهگیری خودرا تا اعلام نتایج نهایی، نزد خود نگهداری نمایند.
۱۱. هر زمان مشخص شود که داوطلب حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط عمومی و یا اختصاصی مربوطه و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نمی باشد، در هر مرحله (ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرش، حین تحصیل در دانشگاه و…) از ادامه کار محروم خواهد شد.
۱۲. این دانشگاه دولتی است و شهریه ای از دانشجویان دریافت نمی گردد.
۱۳. ظرفیت پذیرش برای هر یک از رشته ها مطابق با مجوز دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری خواهد بود.
۱۴. طلاب سفیران هدایت، برای مشاهده شرایط لازم ثبت نام، به بخش سوالات متداول مراجعه نمایند.
۱۵. دانشگاه معارف اسلامی، هیچ نوع تعهدی در قبال تامین خوابگاه برای دانشجویان ندارد؛ البته دانشگاه برای تامین خوابگاه دانشجویان، کوشش های لازم را انجام خواهد داد تا امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان غیربومی فراهم شود.
۱۶. در صورت هرگونه تغییر در روند آزمون، به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.
۱۷. داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی می توانند به دفترچه راهنما مراجعه کنند یا با شماره تلفن های ۳۲۱۱۰۲۲۴ ـ ۰۲۵ و ۳۲۹۰۲۶۱۲ ـ ۰۲۵ تماس حاصل نمایند.
منبع:

1400/11/19
23:05:21
0.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاویدانی