پیگیری مهر؛

خانواده شهید خبری همچنان تحت فشار هستند

خانواده شهید خبری همچنان تحت فشار هستند

جاویدانی: خانواده جانباز شهید مهدی خبری که نخستین شهید سال ۱۴۰۰ شمرده می شود، با وجود ارسال درخواست های کتبی و گفتگوی رسانه ای درباره مشکلاتشان، همچنان با ناملایمات زیادی روبرو هستند.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و اندیشه: بهمن ماه سال ۱۴۰۰ بود که خبری درباره ظلم به نخستین شهید سال منتشر کردیم (اینجا) این خبر درباره جانباز شهید مهدی خبری بود و حکایت از آن داشت که خانواده این شهید نه تنها از عدم رسیدگی به وضعیت نابه سامان درمانی وی گلایه دارند، بلکه از ظلم و ستم و بی توجهی ظاهرا عمدی ای که نسبت به او روا داشته شد، روایت های دردناکی داشتند.
سردار مهدی خبری نخستین شهید سال ۱۴۰۰ است که شب سال تحویل و شب تولد خود به دلیل عوارض به جا مانده از جنگ، در بیمارستان خاتم الانبیا به شهادت رسید. انتشار گزارش و انعکاس سخنان فرزند شهید خبری، سبب این امیدواری شده بود که از طرف مسؤلان نسبت به وضعیت خانواده شهیدی که ۱۷ سال از زندگی خویش را روی صندلی چرخ دار سر کرده، تحرک و پیگیری سریعی دیده شود. اما خبرنگار مهر با شروع سال ۱۴۰۱ اوضاع و احوال این خانواده را جویا شد و سخنان ناراحت کننده ای شنید.
طبق گفته های خانواده شهید مهدی خبری علیرغم تمام پیگیری ها هیچ حمایتی توسط ارگان های مربوطه صورت نگرفته است.
دختر شهید خبری در اینباره به مهر اظهار داشت: پدر من سال ها بر روی ویلچر زندگی خویش را سپری می کرد و لحظه ای جهت کمک به دیگران صبر نمی کرد. تمام اطرافیان ما وضعیت جسمانی پدرم را دیده بودند. همینطور همرزم های وی به جانباز بودنش واقف بودند. همان گونه که قبلا گفته شده، پدر من در جزیره مجنون به دلیل برخورد خمپاره به خودرویی که در آن بود، درگیر ضایعه نخاعی شد. بعد هم در عملیات خیبر وقتی جزیره مجنون مورد حمله شیمیایی دشمن قرار گرفت، شیمیایی شد و بعد از آن در منطقه جفیر باردیگر شیمیایی شد که به دلیل حاد بودن وضعیتش، به تهران منتقل و برای ۱۰ روز در بیمارستان لبافی نژاد بستری شد.
وی اضافه کرد: با تایید شیمیایی شدن پدرم در تاریخ ۱۷ مرداد ۶۸ توسط کمیسیون پزشکی بیمارستان بقیه الله، ضایعه نخاعی او هم مورد تایید قرار گرفت. بعد از جنگ هم با وجود مسئولیت هایی که پدرم در جنگ و سپاه داشت، زندگی ما در کمال نیازهای مالی سپری شد و هزینه های دارو و درمان پدر با سختی زیاد تهیه می شد. خواهر من به علت اشتباه پزشکی در بیمارستان بقیه الله درگذشت و کسی پاسخگوی مرگش نشد. باقی مسائل هم در خبر و گزارشی که خبرگزاری مهر منتشر کرد، مطرح شدند.
دختر شهید خبری در ادامه اظهار داشت: همه مسائل را ازجمله ظلمی که درباره سنگ قبر پدر به ما شد و ماجرای تشکیک در شهید خواندنش، در یک مراسم به اطلاع رئیس بنیاد شهید کل استان تهران رساندیم که باز هم به ما قول پیگیری دادند اما باز هم خبری نشد. رسانه ای شدن ماجرا هم سبب شد از گوشه و کنار تهدید شویم تا دست از رسانه ای کردن ماجرا برداریم و فعلاً با وجود ارسال درخواست های کتبی برای نهادهای مختلف، ناچار به سکوت هستیم.


منبع:

1401/02/18
15:31:38
0.0 / 5
100
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
جاویدانی