رمزگشایی از قرآن ستیزی در غرب

رمزگشایی از قرآن ستیزی در غرب

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی معتقد است: نهادهای امنیتی در آلمان تصور می کنند اسلام ستیزی نظام مند، یک ˮسوپاپ اطمینانˮ برای جریان های نئونازیستی، نئوفاشیستی، ملی گرایان افراطی و گروههای ضد اسلامی به حساب می آید که به واسطه آن، میتوان از تحرکات مخرب این گروه ها در غرب جلوگیری کرد.


به گزارش جاویدانی به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در یادداشتی که به صورت اختصاصی در اختیار ایرنا قرار داد، در مطلبی با عنوان «رمزگشایی از قرآن ستیزی در غرب» نوشت: اهانت وقیحانه برخی از عناصر ضد انقلاب در هامبورگ به ساحت و حریم مقدس قرآن کریم، تحلیل ها و دیدگاه های گوناگونی به دنبال داشت.
در بعضی نگاه ها، صرفاً تمرکز بر "شکل ماجرا" و "عوامل این اهانت" بود، هر چند صورت بندی آنچه در تجمع عناصر خودفروخته ضد انقلاب رخ داده است، بخشی از ماجرا شمرده می شود، اما بطور قطع همه ماجرا نیست! بنظر می رسد در اینجا باید بیشتر از توجه به شکل رخداد، مصدر اصلی هدایت کننده جریان اسلام ستیزی و قرآن ستیزی در آلمان و غرب را مورد واکاوی و تحلیل قرار دهیم. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مد نظر قرار گیرد.
جرم بودن اهانت به مقدسات در کشور آلمان و عدم پیگیرد قانونی عاملین چنین حوادثی، این فرضیه را تقویت می کند که "اسلام ستیزی نظام مند" یا "اسلام ستیزی سیستماتیک"، از یک "تاکتیک رفتاری" تبدیل به نوعی"دستور العمل ساختاری" در اتاقهای فکر نهادهای امنیتی و گاها سیاسی غرب شده است. این نهادها، دو هدف مهم را در مورد ترویج هدفمند اسلام ستیزی در جوامع خود دنبال می کنند.
یکی از این اهداف، پیشگیری از ترویج دین مبین اسلام و گرایش جوامع غربی به آموزه های نورانی قرآن کریم و تعالیم انسان ساز این کتاب مقدس است. جریانهای پنهان و آشکار قدرت در غرب تصور می کنند که "قبح زدایی از اهانت به مقدسات مسلمانان" منجر به پیشگیری از گرایش فطری انسانها به این دین مقدس خواهد شد. این همان خطای بزرگی بود که اخلاف و پیشینیان آنان در طول تاریخ هم مرتکب شدند و ثمره نهایی آن، چیزی جز شکوفا شدن بیشتر نیاز فطری بشر به دریای بیکران آموزه های ناب قرآن کریم و اسلام عزیز، نبود. بنابراین، بزرگ ترین خطای نهادهای امنیتی و سیاسی غرب، کوشش برای از بین بردن "گرایشات فطری بشریت" با بهره گیری از "عملیات روانی- ضد هنجاری" است.
دومین موضوعی که منجر به ترویج اسلام ستیزی و قرآن ستیزی نظام مند در غرب شده است، در ارتباط با محاسبه نادرست و خطرناک دیگری است که اتفاقا در آینده ای نزدیک می تواند به پاشنه آشیل کشورهای اروپایی تبدیل گردد، نهادهای امنیتی در آلمان تصور می کنند "اسلام ستیزی نظام مند " یک "سوپاپ اطمینان" برای جریانهای نئونازیستی، نئوفاشیستی، ملی گرایان افراطی و گروه های ضد اسلامی شمرده می شود که به واسطه آن، میتوان از تحرکات مخرب این گروه ها ضد امنیت عمومی در غرب جلوگیری کرد.
بعضی از نظریه پردازان امنیتی در آلمان و دیگر کشورهای اروپایی بر این باور هستند که "اسلام ستیزی نظام مند" منجر به تخلیه خشم جریانهای ضد دین و افراطی و در نتیجه، تقویت پایه های حکومتهای مبتنی بر لائیسیته در غرب می شود! در غلط و خطرناک بودن این محاسبه همین بس که جریان های مذکور افراطی در غرب، "خشم سیری ناپذیر" از الگوواره های اجتماعی و انسانی از ساختارهای حاکم بر غرب داشته و اگر هم امتیازی بابت تأمین مطامع شوم خود از نهادهای امنیتی و سیاسی دریافت نمایند، بطور قطع میل به "بازگشت به پیش از دوران جنگ جهانی دوم" در آنها سرکوب نمی گردد.
در ماورای این محاسبات و دیالکتیک امنیتی شکل گرفته در غرب، یک امر تغییر ناپذیر وجود دارد و آن "فطرت خداجوی بشری" می باشد. این آرامش منبعث از رحمت الهی، در تعالیم و آیه های نورانی قرآن کریم بگونه ای جلوه گر است که منجر به خضوع و خشوع انسانها در مقابل خود می گردد. بدون شک فارغ از هر نقشه راهی که جریانهای پشت پرده و آشکار قدرت در غرب بخواهند در برابر دین مبین اسلام، قرآن کریم و مسلمانان در پیش گیرند، کمترین وقفه یا سکونی در سیر مقدس تقرب بشریت به تعالیم اسلامی و الهی به وجود نخواهد آمد و این روند با اشتیاق و سرعتی بیشتر ادامه خواهد یافت. ان شاءالله.1401/05/20
12:28:59
0.0 / 5
163
تگهای خبر: فرهنگ , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی