در فرهنگسرای گلستان؛

زنگ کتاب نواخته می شود

زنگ کتاب نواخته می شود

جاویدانی: برنامه های زنگ کتاب به عنوان یکی از برنامه های فرهنگسرای گلستان در روزهای هفته کتاب، برگزار می گردند.



به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، فرهنگسرای گلستان برنامه های خود در هفته کتاب و کتابخوانی را با شعار «هفته کتاب را میهمان فرهنگسرای گلستان باشید» تدارک دیده و همزمان با این هفته ۷ عنوان برنامه را با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برگزار می نماید.
معرفی و بررسی کتاب «سازی و سوزی»
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی جلسه معرفی و بررسی کتاب «سازی و سوزی» نوشته شهلا معافی که در ژانر کودک و نوجوان نوشته شده است، در کتابخانه فرزانگان منطقه ۸ انجام می شود.
این کتاب در ژانر کودک و نوجوان نوشته شده و تلاش دارد در قالب قصه و داستان، چند مفهوم ساده تربیتی را به کودکان منتقل کند. در این کتاب ۳ چهره خیالی به اسامی «سوزی»، «سازی» و «شینیا» حضور دارند. سوزی و سازی دو خواهرند که داستان های آنان در این کتاب روایت شده است.
جلسه معرفی و بررسی کتاب «سازی و سوزی» روز پنج شنبه ۲۶ آبان از ساعت ۱۶ الی ۱۷ در کتابخانه فرزانگان انجام می شود.
«زنگ کتاب» نواخته می شود
یکی از مهم ترین برنامه های مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۸ به مناسبت هفته کتاب، ویژه برنامه ای با عنوان «زنگ کتاب» است. در این برنامه تیمی از کتابخانه گلستان به مدارس منطقه ۸ مراجعه نموده و در قالب یک کلاس آموزشی، کارگاه هایی بمنظور آموزش روش های مطالعه، فن بیان، معرفی کتاب، نقد و بررسی کتاب، داستان نویسی، مهارت های اجتماعی، قصه گویی، نمایش خلاق، مسابقه کتابخوانی و … برگزار می نماید.
دانش آموزان کتابدار می شوند
همزمان با هفته کتاب، برنامه فراگیر «کتابدار شو» در سطح شهر تهران برگزار می گردد و فرهنگسرای گلستان نیز مجری این برنامه در منطقه ۸ تهران است. این برنامه، ویژه دانش آموزان ۱۲ تا ۱۶ ساله بوده و طی آن از دانش آموزان مدارس منطقه ۸ دعوت می شود تا با حضور در کتابخانه گلستان، از بخش های مختلف آن بازدید نمایند. این بازدید شامل بخش های مختلف کتابخانه و خدمات آنست و نوجوانان را با فعالیت یک کتابدار بیشتر آشنا می کند.
کتاب ها در شهر می چرخند
طرح «کتاب در گردش» برنامه دیگری است که به همت فرهنگسرای گلستان و به مناسبت هفته کتابخوانی انجام می شود. این برنامه با هدف تشویق عموم مردم به کتابخوانی و مطالعه و دست به دست شدن کتاب ها در میان شهروندان برگزار می گردد و طی آن از عموم علاقه مندان به یار مهربان دعوت می شود تا کتاب های مطالعه شده خودرا به دوستان و یا نزدیکان خود هدیه دادند و آنان نیز بخواهند چنین کاری را تکرار کنند.
تکرار این اتفاق موجب می شود تا کتاب های زیادی در سطح شهر بین شهروندان دست به دست شده و عموم جامعه به خواندن کتاب های جدید تشویق شوند. همین طور مسابقه کتابخوانی "دانش و زندگی" برنامه دیگری است که به مناسبت هفته کتاب ویژه علاقه مندان انجام می شود.
بازدید گروهی دانش آموزان از کتابخانه گلستان، عضوگیری رایگان کتابخانه، بخشودگی جرایم دیرکرد امانت کتب برای تمامی اعضا و … از دیگر برنامه های فرهنگسرای گلستان محسوب می شود.

1401/08/26
12:18:12
0.0 / 5
222
تگهای خبر: آموزش , خدمات , زندگی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی