توسط انتشارات آلاچیق انجام شد؛

چاپ کتابی درباره ی کشف راز و رمز بیماری اوتیسم

چاپ کتابی درباره ی کشف راز و رمز بیماری اوتیسم

جاویدانی: ترجمه کتاب اگر هفت بار زمین خوردی، بار هشتم برخیز نوشته نائوگی هیگاشیدا توسط انتشارات آلاچیق منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «اگر هفت بار زمین خوردی، بار هشتم برخیز» نوشته نائوگی هیگاشیدا بتازگی با ترجمه مهناز رحمانیان توسط انتشارات آلاچیق کتاب منتشر و روانه بازار نشر شده است.
این کتاب درباره ی اوتیسم یا درخودماندگی است که نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی و با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می شود. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تأثیر می گذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیرکلامی، تعاملات اجتماعی و کارهای مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می سازد.
نائوکی هیگاشیدا جوانی باهوش و خلاق اهل ژاپن است که مبتلا به اوتیسم غیرکلامی ست اما او با روش های خلاقانه توانسته اندکی بهتر از دیگر بیماران مبتلا به اوتیسم با دیگران ارتباط برقرار کند.
این کتاب که به قلم او نوشته شده تعدادی از موقعیت ها و شرایطی را که با آنها روبرو شده توصیف می کند و تعدادی از روش هایی را که ترجیح می دهد دیگران بوسیله آنها با او و همنوعانش در جامعه اوتیستیک، برخورد کنند، برمی شمرد.
خواندن این کتاب می تواند به والدین کودکان مبتلا به اوتیسم و همین طور مربیان و نیز افراد دغدغه مندی که بدنبال کشف راز و رمزهای این بیماری هستند کمک نماید.
در قسمتی از کتاب می خوانیم:
«کودکان با نیازهای خاص، خودشان متوجه تفاوت هایشان با دیگران هستند. همگی با سختی هایی درگیرند که دیگران درک واقعی از آن ندارند. معلمان و بزرگ ترها مدام بدنبال چیزی برای تحسین کردن می گردند. تحسین شدن به ما کمک می نماید احساس شادی نماییم. ما را تشویق می کند تا بر کاری که در آن خوب هستیم تمرکز بیشتری داشته باشیم. اما هرگاه برای انجام کاری که واقعاً، مناسب کودکی کم سن و سال بود، تحسین شدم، حس کردم شاید قرار نیست به این زودی ها مانند یک بزرگسال با من رفتار کنند.»
این کتاب در ۲۳۲ صفحه و با قیمت ۹۹ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.


منبع:

1401/09/07
13:55:41
0.0 / 5
236
تگهای خبر: بازار , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی