عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

مولای متقیان از موازین قسط است

مولای متقیان از موازین قسط است

به گزارش جاویدانی، لرستان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: امام علی(ع) خیرالعمل بود و خیرالعمل را می پسندید و از موازین قسط است.


حجت الاسلام محسن اراکی امروز، ۱۳ بهمن ماه، در همایش بین المللی «سیره علوی»، که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برگزار شد، اظهار نمود: از خصوصیت های امام علی(ع) میزان بودن، شاهد بودن و صراط مستقیم بودن آن حضرت است.
وی با اشاره به اینکه بیان اوصاف امام علی(ع) برای تبیین و نشان دادن راه است، به میزان بودن امام علی(ع) در قرآن اشاره نمود و اظهار داشت: در منظر قرآن، علی(ع)، میزان، عین نیکی و عین تقوا است.

بهترین تعریف از حق را باید در کلام مولای متقیان دید
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه علی(ع) صراط مستقیم، شاهد و میزان است، تصریح کرد: امام علی(ع) کسی است که حق را پیدا می کند، این در حالیست که بشر برای حق تعاریف نظری زیادی تعریف می کند و امکان دارد برخی ها حق را در تعاریف نظری، اشتباه تطبیق کنند که مهم ترین آن تطبیق اشتباه و ایجاد داعش است، اما بهترین تعریف از حق را باید در کلام مولای متقیان دید.
اراکی نظام برای تطبیق حق نیازمند شاهد و میزان عینی هستیم که تجسم عقل باشد و با آن تقوای نظری آنرا با آن بسنجیم، اضافه کرد: جنگ فکری ما با غرب به جهت تطبیق اشتباه آنان حق است آنان بمب اتم بر سر ژاپن ریختند و خاورمیانه را درگیر جنگ کردند و ادعا دادند ما برای صلح و حقوق بشر این کار را کردیم و این تعبیر اشتباه از حق است.
وی با اشاره به اینکه تطبیق اشتباه و نداشتن تجسم عینی از حق سبب می شود آنچه ضدعدالت است بعنوان عدالت مطرح شود، اظهار داشت: شیعه گری و شیعه بودن واژه ای است که اشاره به عمل دارد و تنها شامل اعتقاد نیست بین معنا که شیعه علی(ع) بودن در عمل و اعتقاد است شیعه یعنی کسی در عمل و اعتقاد در راه امام علی(ع) باشد.

مولای متقیان بعنوان برجسته ترین وصی رسول خدا، از موازین قسط است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه نبی مکرم اسلام، مولای متقیان را آینه خود قرار دهد و کسی که می تواند وجود عینی نبی مکرم اسلام را بیان کند، امام علی(ع) است، تصریح کرد: موازین قسط که در قرآن بیان شده است و موازین و شکنجه های قسط، انبیا و اوصیا هستند و مولای متقیان بعنوان برجسته ترین وصی رسول خدا، از موازین قسط است و درستی رفتارها با او سنجیده می شود.
اراکی با اشاره به اینکه شیعه علوی، عشق به خیر عشق به پاکی و عشق به تقوا دارد و پیروان آن حضرت به پاکی و عشق و تقوا راغب هستند، افزود: شاخص علی(ع) در ابعاد فردی اینست که آن حضرت همیشه بهترین عمل را انتخاب می کر و این عمل آن حضرت بهترین ادب اخلاقی است بنابراین باید در کار خیر، بهترین گزینه کار خیر را انتخاب نماییم.
وی با اشاره به اینکه امام علی(ع) هم خیرالعمل بود و خیرالعمل را می پسندید، اظهار داشت: شاخص فردی دیگر امام علی(ع) این بود که دشواری کار او را در انتخاب کار خوب باز نمی داشت به معنای دیگر در قانون امام علی(ع)، نمی توانم وجود دارد و ما می توانیم شاخصه ولایت علوی است.1401/11/15
14:02:24
0.0 / 5
204
تگهای خبر: حقوق , دانشگاه , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاویدانی