توسط نشر كرگدن؛

درآمدی تاریخی به نظریه تکامل منتشر گردید

درآمدی تاریخی به نظریه تکامل منتشر گردید

جاویدانی: به گزارش جاویدانی، نشر کرگدن کتاب درآمدی تاریخی به نظریه تکامل نوشته جان اسکاتنی را با ترجمه محمدرضا توکلی صابری منتشر و راهی بازار نشر کرد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «درآمدی تاریخی به نظریه تکامل» نوشته جان اسکاتنی اخیرا با ترجمه محمدرضا توکلی صابری با شمارگان ۷۰۰ نسخه، ۱۹۲ صفحه (قطع پالتویی) و بهای ۹۵ هزار تومان توسط نشر کرگدن منتشر و راهی بازار نشر شده است. این کتاب سومین مجلد از مجموعه مطالعات تکامل نشر کرگدن است که با دبیری محمدرضا معمارصادقی منتشر می شود.
درک ما از نحوه پیدایش حیات و سیر تحول موجودات زنده بیشتر از هر چیز تحت تاثیر دو نظریه علمی است: تکامل از طریق انتخاب طبیعی و ژنتیک. وقتی طبیعت شناس انگلیسی، چارلز داروین، در سال ۱۸۵۹ برای اولین بار اندیشه های خویش را در کتاب منشأ گونه ها مطرح نمود، با مقاومت های فراوانی هم در جامعۀ علمی و هم میان عموم مردم روبه رو شد.
چند سال بعد، وقتی راهبی ناشناس، گرگور مِندل، نتایج آزمایش های خویش را منتشر نمود هم جهان علم اهمیت یافته های وی را در تأسیس آنچه بعدتر علم ژنتیک نامیده شد درنیافت. جان اسکاتنی در کتاب درآمدی تاریخی به نظریه تکامل آنچه را این دو مرد بزرگ کشف کردند توضیح می دهد. او داستان پیشرفت های اعجاب انگیز در این عرصه را، که در نهایت به گشودن راز ژنوم انسان ختم شد، گام به گام پی می گیرد. در این داستان شاهدیم که چگونه بشر کار را با این تصور که فسیل دایناسورها در ارتباط با استخوان غول های افسانه ای است شروع کرد و با تکمیل تدریجی شواهد، توانست رشته حیات را از میکروارگانیسم های تک سلولی به نخستی هایی مانند خودش دنبال کند. کالبدشناسی، طبقه بندی، شیمی، زمین شناسی، باستان شناسی، و جنین شناسی همگی در تکمیل این داستان اعجاب انگیز نقش داشته اند.
«درآمدی تاریخی به نظریه تکامل» برای همه خوانندگانی که در رابطه با جهانی که در آن زندگی می نماییم کنجکاوند جذاب است و به آنان نشان داده است نظریە تکامل چگونه درک ما را از خود و جایگاهمان در جهان تغییر داده است.

1401/12/24
13:27:05
0.0 / 5
166
تگهای خبر: بازار , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
جاویدانی