توسط انتشارات كتاب جمكران؛

عرضه بدانید من فاطمه هستم با چاپ جدید

عرضه بدانید من فاطمه هستم با چاپ جدید

به گزارش جاویدانی، کتاب بدانید من فاطمه هستم که پیش از این توسط انتشارات موعود عصر به چاپ رسیده بود، توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و وارد بازار نشر شد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، کتاب «بدانید من فاطمه هستم» که قبل تر توسط انتشارات موعود عصر به چاپ رسیده بود، بتازگی با همراهی این نشر توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است.
این کتاب که توسط واحد پژوهش مؤسسه فرهنگی موعود عصر گردآوری شده، با بهره بردن از حدود ۱۳۰ منبع شیعه و سنی تلاش نموده مطالبی جامع از طول زندگانی حضرت صدیقه طاهره (س) جمع آوری کند تا کتابی به نسبت کامل و مفید برای مخاطبان مشتاق آشنایی با یگانه سرور زنان دو عالم فراهم نموده باشد.
نام این کتاب برگرفته از سخنان حضرت زهرا (س) در برخورد با در بزرگان مهاجر و انصار است؛ جماعتی که سودای قدرت، آنان را از درک و تصدیق حقایق، ناتوان ساخته و از جاده حق و صراط مستقیم منحرف کرده بود و حضرت خودرا اینگونه به آنان معرفی می نماید: «ای مردم، بدانید که من فاطمه ام و پدرم، محمد (س) است. شروع و انجام سخن من برحق است. آن چه می گویم ناروا نیست و آن چه انجام می دهم نیز بر ناروا تکیه ندارد».
سرفصل هایی که در این کتاب به آنها پرداخته شده شامل گذری بر اسرار تولد حضرت زهرا، شخصیت حضرت در کلام وحی، ولایت حضرت، سیمای حضرت در روز قیامت، اسرار و آثار تسبیح حضرت، دلیلهای مخفی بودن مزار حضرت، سخنان حضرت و خطبه های ایشان، کرامات و معجزات حضرت، فدک، شیعیان حضرت، دفاع حضرت فاطمه (س) از امامت و ولایت، حضرتو رسالت های اجتماعی، مناقب حضرت است.
حضرت زهرا (س) یگانه دختر آخرین رسول خدا (ص) و محبوب ترین فرد نزد آن حضرت است. بانویی قدسی که تنها بانویی است که دختر معصوم، همسر معصوم و مادر معصوم است. برای شناخت ابعاد شخصیت این بزرگوار بررسی تمامی اتفاقات و حوادث زندگی ایشان از قبل از تولد تا بعد از شهادت ضرورت دارد. از موضوع تولد ایشان که جنبه های رازگونه و پیچیده ای دارد و برنامه ریزی طولانی الهی داشته است تا زندگی دنیوی کوتاه آن بانو که ناگفته های بسیاری دارد و نامعلوم بودن مدفن شریف او، که سال هاست دل عاشقان را داغدار ساخته؛ نشان میدهد که قدرش همچون قبرش ناشناخته مانده، و زندگی او سِرِّ غامض و سربه مُهری است و فقط نکاتی از آن، بواسطه سخنان فرزندان بزرگوارش به ما رسیده و برای شنیدن همین نکات هم، ظرف ذهن ما بسی کوچک و کم حجم است.
در قسمتی از این کتاب آمده است؛
در بررسی ابعاد شخصیت حضرت فاطمه، ولیدةالإسلام (س)، موضوع تولد ایشان یکی از جنبه های رازگونه و پیچیده ای است که برنامه ریزی طولانی الهی داشته است. همانگونه که زندگی کوتاه دنیوی آن بانو هنوز سرشار از ناگفته های زیاد است و نامعلوم بودن مدفن شریف او، سالهاست دل عاشقان را داغدار ساخته و قدرش همچون قبرش ناشناخته مانده، تولد او نیز سِرِّ غامض و سربه مُهری است که فقط نکاتی از آن، بواسطه سخنان فرزندان بزرگوارش به ما رسیده و برای شنیدن همین نکات هم، ظرف ذهن ما بسی کوچک و کم حجم است.
کتاب یاد شده با ۳۶۶ صفحه و قیمت ۲۱۰ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/07/09
09:58:09
0.0 / 5
192
تگهای خبر: بازار , زندگی , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
جاویدانی