استاندار خوزستان:

طرح میز کتاب در مساجد خوزستان اجرا شود

طرح میز کتاب در مساجد خوزستان اجرا شود

جاویدانی: به گزارش جاویدانی، استاندار خوزستان ضمن اشاره به فرهنگ سازی کتابخوانی اظهار داشت: طرح میز کتاب در مساجد استان اجرا شودبه گزارش جاویدانی به نقل از مهر، علی اکبر حسینی محراب عصر امروز شنبه در هفتاد و پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار نمود: تلفن همراه، نسل جوان ما را از کتاب دور کرده است، بنابراین باید کتاب و انگیزه های کتابخوانی را در چارچوب کتاب به گوشی تلفن همراه ببریم تا آنها ترغیب شوند که خودشان پویش و کمپین راه اندازی کنند.
استاندار خوزستان اظهار داشت: به جای موسیقی هایی که بر روح و روان جوانان تاثیر می گذارد و تحریک های بی ربط می کند، در جهت تأثیرگذاری باید کتاب های صوتی، کلیپ های کوتاه چند دقیقه ای جایگزین شوند تا مردم بخصوص جوانان و نوجوانان به کتاب خواندن تشویق شوند. همینطور خلاصه کتاب های صوتی باید توسط گروه یا جمعی عرضه شود.
وی افزود: باید این فضا را که تهدیدی برای خانواده ها است به فرصت تبدیل نماییم و این کاری است که باید انجام دهیم تا جوانان از نشستن پای کامپیوتر و صفحات مجازی دوری کنند در غیر این صورت فضای مجازی آنها را از همه چیز دور و بی توجه می کند.
استاندار خوزستان بیان نمود: وضعیتی که هم اکنون در فضای مجازی و دروغین بوجود آمده است سبب شده تا جوانان ما به این سمت گرایش پیدا کنند که باید در این خصوص از تجربیات سایر کشورها، مرکز، سایت ها، نخبگان و… در زمینه افزایش کتابخوانی استفاده نماییم تا بتوانیم در این راه برنامه ریزی و سیاستگذاری مناسبی داشته باشیم.
حسینی محراب با اشاره به اینکه هیچ چیز جای کتاب را نمی گیرد، خاطرنشان کرد: همانطور که نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران برگزار می گردد و مورد استقبال شهرستان ها و حتی کشورهای دیگر قرار می گیرد، باید در خوزستان هم این اتفاق را رقم بزنیم تا نمایشگاه های بین المللی خوزستان را برای استانهای بومی برگزار نماییم و ایجاد یک پایگاه کتاب و انتشارات کتاب در تقویم کشور ثبت گردد چونکه در استانهای جنوبی این ظرفیت وجود دارد.
وی افزود: با عنایت به این که وضعیت نمایشگاه های ما در استان خوزستان به لحاظ مکان مناسب نمی باشد باید نمایشگاه های فصلی کتاب را در استان برگزار نماییم تا ناشران شرکت نمایند و کتابی را عرضه کنند که این هم از بُعد درآمد و هم از بُعد رشد کتاب و کتابخوانی تأثیرگذار است.
استاندار خوزستان اظهار نمود: کتاب در فکر، ذهن و اندیشه ها بسیار تاثیر دارد و بدین منظور باید برای هدیه دادن کتاب هایی که نیازهای فکری و ذهنی را برطرف می کند، تلاش کنیم؛ همینطور طرح «میز کتاب» در مساجد استان اجرا شود که حرکت رو به رشد خواهد داشت.
حسینی محراب ضمن اشاره به فرهنگ سازی کتابخوانی در خانواده ها اظهار داشت: این فرهنگ سازی از مادر شروع می شود؛ اگر مادر کتاب بخواند و بچه ها را به کتاب خواندن عادت دهد، مشکل کتابخوانی حل می شود.
وی در مورد طرح روستاهای عشایر دوستدار کتاب اظهار داشت: عشایر مثل دیگر افراد جامعه هستند و انسان های فرهیخته و باسواد دارند با این تفاوت که زندگی آنها عشایری است، هم اکنون هم خیلی از شهرستان های ما مختص عشایر است که احتیاج به تغذیه روحی دارند و کتاب در این خصوص بسیار اثرگذار می باشد.


منبع:

1402/08/21
09:10:23
0.0 / 5
205
تگهای خبر: زندگی , شركت , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی