ادبیات دیگران؛

معرفی فینالیست های والتر اسکات 2024

معرفی فینالیست های والتر اسکات 2024

جاویدانی: جاویدانی: لیست نهایی جایزه والتر اسکات 2024 با نام 6 نویسنده منتشر گردید.به گزارش جاویدانی به نقل از سایت جایزه والتر اسکات، داوران جایزه والتر اسکات در سال ۲۰۲۴ که به انتخاب بهترین داستان های تاریخی سال می پردازد، لیست نهایی رقابت امسال را اعلام نمودند.
۶ کتابی که برای دریافت جایزه ۲۵هزار پوندی رقابت می کنند، عبارتند از:
«زندگی جدید» اثر تام کرو (چاتو و ویندوس)
«ارواح گرسنه» اثر کوین جرد حسین (بلومزبری)
«خانه پدری من» اثر جوزف اوکانر (هارویل سکر)
«به سمت مناطق میانی» اثر کای توماس (وایکینگ کانادا/جان موری)
«مطلق و برای همیشه» توسط رز ترمین (چاتو و ویندوس)
«خانه درها» اثر تان توان اینگ (کننگیت)
داوران با تأکید بر اینکه معیارهای داوری جایزه والتر اسکات که شامل اصالت، نوآوری، جاه طلبی، دوام و البته کیفیت نوشتار است به زیبایی در لیست کوتاه سال ۲۰۲۴ خودرا نشان می دهد، افزودند: ما ۶ رمان داریم که از نظر موضوع و سبک نوشتاری متفاوت هستند: تلاش زنان برای کسب جایگاه خود در لندن قرن نوزدهم، زندگی های درهم تنیده خطرناک در دهه ۱۹۴۰ ترینیداد، تنش های شدید در رم تحت اشغال نازی ها، یک داستان آرام بخش خانوادگی از دهه ۱۹۶۰، داستانی از پایانه راه آهن زیرزمینی، و عشق، خیانت و رسوایی در شهرک های تنگه پنانگ. در قلب هر رمان، درک عمیقی از انسانیت با تمام نقاط قوت و ضعف عجیب و غریب آن نهفته است و هر یک از نویسندگان لیست نهایی امسال چیز جدیدی برای گفتن و روشی جدید برای بیان آن دارند.
هیات داوران ۲۰۲۴ متشکل از کتی گرانت (رییس)، جیمز هالووی، الیزابت لایرد، جیمز ناتی، کرستی وارک و سایرا شاه است. کتاب هایی که در این رقابت شرکت می کنند باید به زبان انگلیسی نوشته شده باشند، به دوره بیش از ۶۰ سال پیش مربوط باشند و در سال ۲۰۲۳ در بریتانیا، ایرلند یا کشورهای مشترک المنافع انتشار یافته باشند. نویسندگان لیست نهایی امسال از انگلستان، ایرلند، ترینیداد، کانادا و مالزی هستند.
جایزه والتر اسکات که برای تجلیل از داستان های تاریخی اهدا می شود یک جایزه ادبی بریتانیایی است که سال ۲۰۰۹ تاسیس شده و جایزه آن یکی از بزرگترین جوایز ادبی در انگلستان است. برنده این رقابت ۱۳ ژوئن در جشنواره کتاب مرزی در ملروز معرفی می شود.


منبع:

0.0 / 5
594
1403/02/15
19:43:00
تگهای خبر: جشنواره , زندگی , زیبایی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاویدانی