تشكیل گروه سرود ۴۰هزار نفری در كانون های مساجد

تشكیل گروه سرود ۴۰هزار نفری در كانون های مساجد

جاویدانی: مدیركل امور هنری ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور از تشكیل گروه سرود ۴۰هزار نفری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در كانون های فرهنگی و هنری مساجد كشور آگاهی داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، مجتبی میرزایی در همایش گروه های سرود كانون های فرهنگی و هنری مساجد لرستان، اظهار نمود: گروه سرود كانون های فرهنگی و هنری مساجد هم زمان با سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به كشور سرودهای انقلابی را در مساجد و مصلاها و میادین اجرا خواهند كرد.

میرزایی با اشاره به اینكه احداث گروه های سرود و اجرای برنامه های انقلابی در آینده با قدرت بیشتری ادامه دارد، از همكاری دستگاه ها و نهادها برای احداث و تقویت گروه های سرود كانون های فرهنگی و هنری مساجد قدردانی نمود.

ناصر دولتشاهی، معاون فرهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان باز در این همایش، با اشاره به اینكه كانون های فرهنگی و هنری مساجد با تاسی از سال های پیروزی انقلاب اسلامی به وجود آمده اند، اظهار داشت: یكی از مسائل هنری در دوران انقلاب اسلامی سرود بوده است.

او با اشاره به مهم ترین ویژگی‎های سرود و اینكه آهنگ، شعر و محتوا سه ركن محور سرود هستند، به اهمیت محتوای سرود اشاره نمود و افزود: محتوای سرود موفق باید مورد توافق همه اهالی یك ملت یا اكثریت ملت باشد.

دولتشاه با بیان این كه فعال ترین و موفق ترین سرودها، سرودهای ملی و اقوام هستند، اظهار داشت: سرود موفق برخاسته از باورها، اعتقادات (مسائل مذهبی و مسائل اعتقادی) و آرمان ها و آرزوهای ملت است.

معاون فرهنگی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به اینكه مردم ایران همواره به مساجد اهمیت زیادی می دهند، اضافه كرد: تاریخ معماری اسلام نشان داده است مردم در دوره های مختلف تاریخی بهترین معماری را در مساجد داشته اند این در شرایطی است كه مسجد در نزد مسلمانان فقط جای عبادت نبوده، بلكه تمام امور مسلمین در مسجد برنامه ریزی، بحث و اجرا می شده است.

5.0 / 5
4709
1397/11/05
19:39:46
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاویدانی