در گفت وگو با مهر مطرح شد

رمان طنز دفاع مقدسی، اثر تازه عباس میرزایی

رمان طنز دفاع مقدسی، اثر تازه عباس میرزایی

به گزارش جاویدانی عباس میرزایی در حال تدوین نهایی رمانی دفاع مقدسی است كه با بیشتر از 300 صفحه بخشی از دوران دفاع مقدس را در قالبی طنز روایت می كند.عباس میرزایی داستان نویس در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اثر داستانی تازه اش اظهار داشت: یك رمان مفصل دفاع مقدسی نوشته ام كه حال و هوای طنز دارد كه الان مراحل نهایی تدوینش را می گذراند. امیدوارم این كتاب در سال 98 چاپ و منتشر شود.
میرزایی با اشاره به اینكه این یك رمان بزرگسال است، تصریح كرد: هنوز اسم قطعی این كتاب مشخص نشده ولی فعلا عنوان «جایی برای پنهان شدن» را برایش برگزیده ام كه احتمال دارد این عنوان بعدها تغییر كند.
این داستان نویس با اشاره به تجربه اش در نگارش داستانی در مورد یك رویداد در انقلاب اسلامی در كرمان و استقبال نوجوانان از آن اظهار داشت: دو سال پیش واقعه ای كه در دوران انقلاب در كرمان افتاد، یعنی آتش سوزی مسجد جامع كرمان را در چارچوب یك رمان نوشتم. خود این واقعه چیزی بود كه علیرغم اهمیتش، ولی نوجوانان و جوانان به آن توجی نداشتند، ولی وقتی آنرا در چارچوب داستانی طنز روایت كردم، استقبال خوبی از آن شد و مخاطبان با آن رویداد آشنا شدند. حالا این سبك را در روایت بخشی از دوران دفاع مقدس به كار گرفتم.
وی افزود: رمانی كه در دست تدوین دارم با یك یك درونمایه طنز در چارچوب یك داستان 300 یا 400 صفحه ای به روایت بخش مهمی از دوران دفاع مقدس می پردازد و تصور می كنم به علت جذابیت طنزگونه و روایت غیرسنگین و به دور از وزانت تصنعی كه در این سال ها در حوزه داستان دفاع مقدس باب شده، بتواند مورد توجه مخاطبان قرار گیرد.
میرزایی در مورد ناشر و زمان دقیق انتشار این اثر توضیح داد: هنوز برای انتشار این رمان با هیچ ناشری مذاكره نكرده ام، اما احیانا این كتاب را با یكی از ناشرانی كه پیشتر با آنها همكاری داشته ام منتشر كنم. زمان دقیق انتشار هم معلوم نیست ولی تصور می كنم در انتها سال آینده به انتشار برسد.


1397/12/04
14:22:02
5.0 / 5
4297
تگهای خبر: احیا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاویدانی