با حكم رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شد

انتصاب نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز

انتصاب نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز

به گزارش جاویدانی حضرت آیت الله خامنه ای در احكام جداگانه ای حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد را به نمایندگی ولی فقیه در استان خوزستان و امامت جمعه اهواز و حضرت حجت الاسلام والمسلمین موسوی جزائری را به ریاست حوزه علمیه اهواز منصوب كردند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، متن احكام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجة الاسلام آقای سید عبدالنبی موسوی فرد دامت افاضاته
حالا كه جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای جزائری بعد از سالها خدمت با ارزش در سنگر امامت جمعه ی اهواز از این مسئولیت انصراف داده اند جنابعالی را كه بحمدالله متّصف به علم و عمل و خصوصیات شایسته و روحیه خدمت و گرایش مردمی میباشید و آزمون نیكوئی را در عرصه ی امامت جمعه و جماعات گذرانیده اید به نمایندگی خود در خوزستان و امامت جمعه ی اهواز منصوب میكنم. شهر مقاوم اهواز و مردم وفادار و فداكار آن استان با شرافت و عزّت در همه ی حوادث مهم بعد از انقلاب اسلامی، آزمونی درخشان را گذرانیده و عناصر فداكار و شجاعی از آن سر برآورده اند. این منطقه ی حساس در مقابله ی نظامی با متجاوزان، و در ایستادگی بر هویت ملی، و در مواجهه با بلایای طبیعی، به طور یكسان، صلابت و قدرت نشان داده و از حوادث، سربلند بیرون آمده است.
نمازجمعه كه مظهر تجمع متحد مؤمنان است همواره باید این خصوصیات برجسته را نمایندگی كند و آنها را زنده بدارد. ارتباط صمیمانه با جوانان و همفكری با علمای حوزه و دانشگاه و همكاری با مسئولان دولتی و فعالان و اثرگذاران اجتماعی سفارش های دیگر اینجانب است.
توفیقات شما را از خداوند متعال مسألت مینمایم.
سیّدعلی خامنه ای

بسم الله الرحمن الرحیم
حضرت مستطاب حجة الاسلام والمسلمین فقیه بزرگوار جناب آقای موسوی جزائری دامت بركاته
حالا كه جنابعالی بعد از سالها حضور پر بركت و خدمات همه جانبه در سنگر امامت جمعه ی اهواز از ادامه ی این مسئولیت اعلام انصراف نموده اید، لازم دانسته می شود كه بركات حضور آن جناب در آن شهر پر افتخار و در بین مردم عزیز و وفادار آن ادامه یابد و همانطور كه جهات گوناگون علمی و اجتماعی و سیاسی در آن شهر و استان مقاوم و حسّاس در طول سالیان متمادی از هدایت و درایت جنابعالی بهره مند شده اند، از این پس هم همگان مشمول این نعمت خداوندی باشند. مستحضرید كه اهواز و تعدادی دیگر از شهرهای آن استان در گذشته های دور و نزدیك اقامتگاه فقهاء برجسته بوده اند و مرحومان آیات الله حضرت آقای سیدعلی بهبهانی و حضرت آقای سید محمدجعفر جزائری مروّج و حضرات آقایان كرمی و برخی بزرگان دیگر نمونه هائی در دهه های اخیر می باشند، و الان هم آن خطه بحمدالله برخوردار از محضر علمای اعلام است، ازاین رو حوزه ی علمیه ی اهواز را باید به دیده ی اهمیت نگریست. بنابراین مقتضی می دانم كه آن جناب همچنان سكونت در اهواز را ادامه داده و ضمن كمك به امام جمعه ی محترم و دیگر مسئولان و امور اجتماعی آن مردم غیور و وفادار، ریاست حوزه ی علمیه را عهده دار گردید و رونق مضاعف به تربیت طلاب و فضلا داده و از ظرفیت علمی علمای محترم برای اعتلای آن حوزه استفاده نمایید.
توفیقات روز افزون جناب عالی را از خداوند متعال مسألت مینمایم.
والسلام علیكم و رحمة الله
سیّدعلی خامنه ای1398/02/10
13:39:37
5.0 / 5
3928
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاویدانی