معرفی فرهنگ قرآنی ملل مسلمان توسط طلاب در غرفه جامعه المصطفی(ص)

معرفی فرهنگ قرآنی ملل مسلمان توسط طلاب در غرفه جامعه المصطفی(ص)

به گزارش جاویدانی مدیر بخش غرفه جامعه المصطفی(ص) در نمایشگاه قرآن با تاكید بر این مورد كه رویكرد ما معرفی فرهنگ ملل مسلمان با استفاده از ظرفیت طلاب در نمایشگاه قرآن است اظهار داشت: امسال از ۹ كشور جهان، طلبه هایی حضور دارند و در زمینه قرآن و خاندان (ع) فعالیت می نمایند.


حجت الاسلام و المسلمین یوسف محمدی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به این مورد كه در این دوره از نمایشگاه در غرفه جامعه المصطفی شاهد حضور ۹ كشور به منظور معرفی فرهنگ قرآنی ملل مسلمان هستیم اظهار نمود: امسال با رویكرد معرفی فرهنگ ملل مسلمان و با استفاده از ظرفیت طلاب جامعه المصطفی در نمایشگاه قرآن تلاش كرده ایم كه دستاوردهای قرآنی سایر كشورها به صورت محاوره ای برای مردم مطرح شود.
وی خاطرنشان كرد: طلابی از كشورهای مالاوی، روسیه، پاكستان، اندونزی، كومور، سنگال، تایلند، مالی و گرجستان در غرفه جامعه المصطفی العالمیه فعالیت می نمایند. آنها به زبان فارسی مسلط هستند و می توانند فرهنگ ملل خویش را به مردم ما از حیث قرآنی معرفی كرده و به یكدیگر متصل شوند. فعالیت آنها صرفاً محدود به خودشان نیست بلكه فرزندان و خانواده هایشان هم در كشور خود فعال می باشند و به عرضه خدمات دینی و قرآنی می پردازند، در حدود ۳۵ هزار مبلغ طلبه از ۱۳۴ كشور داریم.
مدیر بخش غرفه جامعه المصطفی (ص) در نمایشگاه قرآن افزود: همینطور امسال جامعه المصطفی در بخش آموزشی هم فعالیت خویش را شروع كرده است و در بخش دانشگاه مجازی كه ۸۰۰۰ دانشجو دارد فعالیت هایی عرضه می دهد. كوشیده ایم كه فعالیت قرآنی بخش خواهران جامعه المصطفی را هم پررنگ تر از سال های گذشته برگزار نماییم. همینطور در مركز جامعه المصطفی (ص) مجتمع عالی قرآن كه چند دانشكده را تحت پوشش خود داریم كه به فعالیت می پردازند.
محمدی اظهار داشت: در بخش انتشارات هم فعال بوده ایم و طلابی كه در ایران درس خوانده اند دستاوردهای خویش را در عرصه فعالیت های قرآنی نوشته و در نشریه های جامعه المصطفی چاپ و عرضه می كنند. در بخش پژوهشی هم برخی از طلاب كتاب هایی را در زمینه های قرآنی نوشته اند و ما آنها را به زبان فارسی و سایر زبان ها ترجمه می نماییم. با همكاری مركز ترجمان وحی قرآن هایی به زبان ژاپنی و روسی و … هم ترجمه شده است.
وی اظهار داشت: ما از ظرفیت طلبه ها در ترجمه قرآن، صحفیه سجادیه و نهج البلاغه بهره می بریم. جشنواره قرآنی هم از جانب جامعه المصطفی (ص) به صورت سالانه برگزار می گردد كه در حدود ۱۵ هزار نفر از داخل و خارج در ۱۳ رشته مهارتی، معارفی و غیره به صورت مجازی در این جشنواره شركت می كنند. آنچه كه ما پرورش می دهیم مورد استقبال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجمع جهانی خاندان (ع) و مجمع تقریب مذاهب اسلامی قرار می گیرد و همه از این مورد استفاده می نماییم تا به هدف خود صدور انقلاب است برسیم.1398/02/29
15:10:58
5.0 / 5
4253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاویدانی