آمادگی روزنامه نگاران عراق برای همكاری مطبوعاتی با ایران

آمادگی روزنامه نگاران عراق برای همكاری مطبوعاتی با ایران

به گزارش جاویدانی رئیس سندیكای روزنامه نگاران عراق و سندیكای نویسندگان جهان عرب با معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار نمود.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، «مؤید اللامی» با تاكید بر گسترش همكاریهای دوجانبه رسانه ای میان ایران و عراق، خاطرنشان كرد: از شرایطی كه برای ایران بوجود آمده عمیقاً ناراحتیم و تا زمان رفع مشكلات، در كنار شما هستیم
رئیس سندیكای نویسندگان جهان عرب تصریح كرد: با عنایت به شرایط خاص منطقه و نقشه هایی برای برهم زدن امنیت و آرامش این منطقه، امروز بیشتر از پیش نیازمند همراهی و همكاری هستیم و باید سطح روابط و همكاریهای خویش را افزایش دهیم.
همچنین «ایاد الجبوری» قائم مقام اللامی و رئیس سندیكای روزنامه نگاران نجف اشرف نیز، بر تقویت روابط رسانه ای دو كشور تاكید نمود.
بنابراین گزارش، محمد خدادی در این دیدار دو جانبه بر نقش مؤثر رسانه ها در توسعه دیپلماسی رسانه ای و گسترش صلح و ثبات در منطقه تاكید نمود.
محمد خُدادی ضمن قدردانی از همراهی دولت و ملت عراق با ایران، بر توسعه همكاریهای رسانه ای دو كشور و كشورهای همسایه، منطقه و جهان اسلام تصریح كرد و اظهار داشت: ایران تمایلی به جنگ ندارد و تقویت امنیت كشورهای منطقه و جهان اسلام را امنیت خود می داند.
وی با اشاره به نقش تعیین كننده رسانه ها در توسعه دیپلماسی رسانه ای و ایجاد صلح و ثبات در منطقه، به رویكرد صلح طلبانه ایران در تعامل با كشورهای جهان اشاره و خاطرنشان كرد: توافق برجام پس از ۵ سال مذاكره و امضای صدهابرگ قرارداد، موید این نكته است كه ایران، خواستار صلح است و دنیا هم این رویكرد را حمایت می كند كما اینكه به جز امریكا و عربستان و رژیم اشغالگر قدس، خیلی از كشورهای غربی حامی ایران و برجام هستند. وی در همین زمینه اضافه كرد: امریكایی ها نشان دادند كه به هیچوجه قابل اعتماد نیستند و مذاكره با آنها بی فایده است و «برجام» یكی از اسناد این تجربه تاریخی برای تمام ملت هاست كه امریكا به هیچ قرارداد و تفاهم بین المللی پایبند نیست.
معاون مطبوعاتی با اشاره مبارزات چندساله ایران با داعش و در عین حال، حمایت های مالی و تسلیحاتی غرب از این گروهك تروریستی خاطرنشان كرد: شما بهتر می دانید كه اساساً ایران خواهان برقراری صلح و دوستی در دنیا است و با وجودی كه قربانی تروریسم است اما در صف اول مبارزه با تروریسم قرار دارد. بر همین مبنا باید فریاد صلح طلبی ما به تمام دنیا برسد كه رسانه های منطقه و جهان اسلام می توانند جمهوری اسلامی را در این هدف، همراهی كنند.
وی اضافه كرد: تجربه نشان داده است كه آمریكا به كشورهای ضعیف حمله می كند و چنانچه مردم عراق از خود دفاع نمی كردند، امروز چیزی بعنوان عراق مستقل وجود نداشت، انتخابات باشكوهی در آن برگزار نمی شد و با چنین كشور روبه توسعه ای مواجه نبودیم.
خُدادی با اشاره به اشتراكات فرهنگی و عقیدتی ایران و عراق بر توسعه همكاریهای رسانه ای مبتنیِ بر منافع ملی دو كشور تصریح كرد و اظهار داشت: كشور عراق دارای جایگاه برجسته ای بین كشورهای اسلامی است و نقش بسیار تعین كننده ای در مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منطقه دارد و بر همین مبنا رابطه دیرینه دو كشور می تواند در فضای نوین اطلاع رسانی هم پررنگ تر و هدفمندتر باشد.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح بیشتر شرایط منطقه به اقدامات تفرقه افكنانه غرب در منطقه اشاره و خاطرنشان كرد: برخی كشورهای غربی دنبال گسترش تفرقه در منطقه هستند؛ آنها از برادری و همبستگی ما وحشت دارند. ازاین رو لازم است رسانه ها هم ملت های دوكشور را در خنثی سازی توطئه های آمریكا و هم پیمانانش یاری كنند.

5.0 / 5
4002
1398/02/30
14:49:20
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاویدانی