یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ كل قرآن كریم همراه با ترجمه و تدبر شروع شد

یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ كل قرآن كریم همراه با ترجمه و تدبر شروع شد

جاویدانی: نمایند مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: موسسه مهد قرآن توانسته است در زمینه حفظ قرآن در كشور كاملاً تخصصی عمل كند.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، علی بختیار امروز(سه شنبه) در آیین افتتاحیه یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ كل قرآن كریم همراه با ترجمه و تدبر كه در خوانسار برگزار شد، اظهار نمود: شهرستان های گلپایگان و خوانسار برای بار دوم میزبان مسابقات كشوری حافظان قرآن كریم هستند. خداوند در قرآن به همسران پیامبر(ص) سفارش می كند كه هرچه كلام الهی در خانه هایتان نازل می شود به خاطر بسپارید و آنرا در زندگی به كار ببندید، مخاطب این سخنان فقط گروهی خاص نیست بلكه همه مسلمانان در كمك به قرآن و حفظ آن شریك هستند.

وی افزود: حفظ قرآن كریم كار بسیار با عظمت و بزرگی است كه شما حافظان كلام وحی موفق به انجام این كار شدید، به شما تبریك می گویم كه در این راه قدم گذاشتید و شك ندارم كه تك تك شما مورد عنایت خداوند و ائمه اطهار قرار گرفته اید.

نمایند مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: به كسانی كه دست اندركار، مسئول هماهنگی و خادم قرآنیان هستند، مدیران شعب و مراكز قرآنی و مدیران استانی سراسر كشور تبریك می گویم كه در این راه، كه یك مسیر موفق جهت حفظ همراه با تدبر بوده موفق عمل كردند.

بختیار با اشاره به اینكه حافظان و حاملان قرآن جایگاه ویژه ای دارند، افزود: موسسه مهد قرآن توانسته است در زمینه حفظ قرآن در كشور كاملاً تخصصی عمل كند. شما بهترین راه ارتباط و انس با قرآن و حفظ همراه با ترجمه و تدبر را فرا گرفته اید كه این بهترین روش است. در صدر اسلام ملاك تقدم افراد در كارهای مهم و حساسِ اجتماعی، دانستن قرائت و حفظ قرآن بوده است و هر مسلمانی كه بیشتر از دیگران قرآن را فراگرفته بود و در حفظ و تفسیر به دیگران ارجح بود، در كارهای مهم و حساس گماشته می شد.
سید محمود چاوشی مدیرعامل موسسه كشوری مهد قرآن كریم نیز در این مراسم اظهار داشت: از ۲۷ سال قبل تابحال موسسه مهد قرآن در كشور در رشته های تخصصی حفظ و مفاهیم قرآن كریم فعالیت می كند و جمع زیادی را در سراسر كشور جذب كرده است.

وی افزود: موسسه مهد قرآن پس از ۲۷ سال در ۲۰ استان كشور دارای ۱۴۵ شعبه است و۴۳ شعبه دیگر هم مربوط به كودكان ۳ تا ۶ سال در سراسر كشور فعال است. موسسه مهد قرآن در كشور در ضمن این سال ها ۴ هزار حافظ كل قرآن در كشور تربیت كرده است و حدود ۳ هزار مربی در كشور در ضمن این سال ها فی سبیل الله فعالیت كردند.

مدیرعامل موسسه كشوری مهد قرآن كریم اظهار داشت: معمولاً هرجا كه صحبت از فعالیت های قرآنی است، به مسابقات قرآن بسنده و بحث آموزش كمتر دیده می شود. مهم می باشد كه بتوانیم آموزش قرآن را در كشور فعال نماییم و سپس آموزش هایشان مورد ارزیابی قرار گیرد و مراحل رشد فراهم گردد.

چاوشی اضافه كرد: این برنامه از بدو تأسیس موسسه مهد قرآن مد نظر بود و تمركز بر آموزش قرآن در رشته های مذكور محور فعالیت ها بود. یازدهمین دوره مسابقات حفظ قرآن كریم همراه با ترجمه و تدبر در شهرستان های گلپایگان و خوانسار برگزار می شود، بدین سبب این برنامه یك برنامه آموزشی شمرده می شود. در كنار این آزمون، همایش مدیران مهد قرآن های سراسر كشور را نیز برگزار خواهیم كرد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات حافظان كل قرانی كه حد نصاب قبولی را كسب كنند گواهینامه حفظ كل قرآن را به همراه هدیه مربوطه دریافت خواهند كرد. در مرحله استانی( مقدماتی) ۲۹۶ حافظ كل قرآن شركت كردند كه از این تعداد ۱۲۲ نفر توانستند به مرحله كشوری راه پیدا كنند؛ در این دوره از مسابقات ۳ تیم داوری بین المللی و كشوری بحث ارزیابی محفوظات حافظان كل قرآن را بر عهده دارند همین طور یك آزمون كتبی ترجمه و تدبر نیز انجام می شود كه حافظان باید در این دوره رشته، حد نصاب قبولی را كسب كنند.

مدیرعامل موسسه كشوری مهد قرآن كریم با اشاره به اینكه سطح آزمون مطلوب است، تصریح كرد: كسی را حافظ قرآن می دانیم كه آنچه تلاوت می كند درباب معنا و مفهومش آموزش دیده باشد، همین طور در كنار این دوره آزمون سراسری كارگاه های تخصصی سبك زندگی و... برای عموم مردم در گلپایگان و خوانسار برگزار می گردد تا خدمت رسانی قرآنی هم به مردم این دو شهر صورت گیرد.1398/05/24
09:00:35
5.0 / 5
3918
تگهای خبر: آموزش , شركت , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاویدانی