حجت الاسلام مومنی:

نگاه به نامحرم در فضای مجازی و حقیقی، نور چهره را از بین می‎برد

نگاه به نامحرم در فضای مجازی و حقیقی، نور چهره را از بین می‎برد

به گزارش جاویدانی ایسنا/قم سخنران حرم بانوی كرامت اظهار داشت: اگر كسی از معاصی دوری كند و به نامحرم نگاه نكند خداوند چهره اش را نورانی خواهد نمود و نگاه به نامحرم چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی نور را چهره را زایل می كند.


حجت الاسلام سید حسین مؤمنی شامگاه گذشته در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه(س) گفت: در كتاب جهاد النفس وسایل الشیعه روایات بسیار نایابی درباب سیر و سلوك بیان شده است كه راه عرفان را برای انسان نشان میدهد.

وی ادامه داد: در این كتاب در روایتی به سه نكته اساسی، مهم و مبتلابه اشاره شده است و راه چهارمی نیز ندارد پس باید به همین سه نكته بسیار اصولی توجه جدی و عمیق شود.

سخنران حرم بانوی كرامت اشاره كرد: نكته اول این است اگر كسی تمام هم وغم و تلاشش برای آخرت باشد خداوند غم دنیایش را مرتفع خواهدنمود پس انسان باید تمام تلاشش معطوف به انجام تكالیف باشد و خداوند هم وعده داده است كه رازقیت خودرا به نحو احسن انجام خواهد داد.

مؤمنی تاكید كرد: دستور دوم درباب باطن افراد است و روایت سفارش می كند اگر كسی باطن خودرا آراسته به معنویت نماید خداوند ظاهر فرد را نیز منور به نور معنویت خواهدنمود.

وی ادامه داد: اگر كسی از معاصی دوری كند و به نامحرم نگاه نكند خداوند چهره اش را نورانی خواهد نمود و نگاه به نامحرم چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی نور را چهره را زایل می كند.

استاد حوزه علمیه تصریح كرد: سفارش سوم روایت نیز این است كه اگر كسی رابطه خودرا باخدا اصلاح نماید، رابطه اش با مردم نیز اصلاح خواهد شد.

وی اشاره كرد: اگر انسانی رابطه اش با خداوند بر اساس حقیقت و عبودیت استوار شود، محبوب قلوب مردم می شود و اصلاً نیازی ندارد برای به دست آوردن جایگاه جای حق و باطل را عوض نماید.
بدبخت كسی است كه آخرت خودرا به دنیا بفروشد
سخنران حرم بانوی كرامت تاكید كرد: بدبخت كسی است كه آخرت خودرا به خاطر دنیا بفروشد و بدبختر از این كسی است كه آخرت خودرا برای دنیای دیگران بفروشد و برای خوش خدمتی به دیگران حقیقت را كتمان نماید.
منبع:

1398/09/08
10:17:15
5.0 / 5
4530
تگهای خبر: فروش , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی