معاون اول رئیس جمهور:

سفر توریستهای خارجی به ایران در اوج تحریم ها ۳۰ درصد افزایش یافت

سفر توریستهای خارجی به ایران در اوج تحریم ها ۳۰ درصد افزایش یافت

به گزارش جاویدانی معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: سفر توریستهای خارجی به ایران در اوج تحریم ها 30 درصد افزایش داشته است.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری ظهر دوشنبه در آئین افتتاح چند طرح در دشتستان استان بوشهر گفت: از حدود ۴ میلیون توریست سال ۱۳۹۵ به بیشتر از ۷ میلیون توریست در سال ۱۳۹۸ رسیده است.
وی با اشاره به اینكه استان بوشهر از قابلیت های مهم اقتصادی بالایی در همه بخش ها برخوردارست اشاره كرد: آمریكایی ها فكر می كنند با تحریم مانع سفر گردشگران به ایران شده اند درحالی كه امسال ۷ میلیون توریست خارجی به ایران آمدند.
گردشگری درآمد ارزی خوبی برای كشور دارد
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه بحث گردشگری هم یك درآمد ارزی خوبی برای كشور دارد و هم اینكه زمینه اشتغال زیادی در اطراف آن فراهم می شود اضافه كرد: استان بوشهر در بخش های مختلف از توانمندی های بالایی برخوردارست و در كشور می تواند سرآمد و شاخص باشد.
وی اشاره كرد: مردم ایران چشم به استان بوشهر دوخته اند، جوانان و قشرهای مختلف مردم استان بوشهر همواره مردمی زحمتكش، انقلابی و در مبارزات ضد استعماری نقش كلیدی داشته اند و در این راستا رئیعسلی دلواری یك شاخص و الگو برای همه مردم ایران و مردم این استان در پیروزی و جنگ نقش مهم و اساسی داشته است.
جهانگیری گفت: در سفرهای قبلی بیشتر افتتاح ها در عرصه نفت، گاز و پتروشیمی در سطح ملی بیشتر موردتوجه بود كه در این سفر طرح هایی كه در سطح استان بوشهر تأثیر داشت راه اندازی شد.
وی، گردشگری را یكی از ظرفیت های مهم استان بوشهر دانست و اشاره كرد: جاذبه های گردشگری استان بوشهر در حوزه های طبیعی، تاریخی و دریایی است و كار مهمی كه انجام شده در بخش بوم گردی است.
معاون اول رئیس جمهور از افتتاح طرح های بوم گردی در نقاط مختلف استان بوشهر آگاهی داد و اضافه كرد: استان بوشهر موفق شد برمبنای ظرفیت ها تعداد زیادی طرح های بوم گردی در روستاها با جاذبه های خوب ایجاد كند كه امسال ۱۹ خانه روستایی به مركز بوم گردی تبدیل گشته است.
جهانگیری، با اشاره به اینكه از اجرای طرح های بوم گردی بخش خصوصی استقبال خوبی كرده است اشاره كرد: طرح های بوم گردی موردتوجه مردم و گردشگران قرارگرفته است كه در این راستا اگر به دنبال اجرای اشتغال زایی سریع هستیم كه در زندگی مردم روستاها اثرگذار باشد یكی از مهم ترین كارها اجرای طرح های گردشگری و بوم گردی است.
وی، یكی از ظرفیت های استان بوشهر را گردشگری دانست و بیان كرد: نباید این ظرفیت در كنار ظرفیت های بزرگی مانند انرژی مغفول بماند و از آن غفلت شود.
جهانگیری توسعه كشت گلخانه ای را استفاده مطلوب از آب و افزایش تولید محصولات دانست و تاكید كرد: كشت گلخانه ای در كشور در این سال ها افزایش یافته و در استان بوشهر بیشتر از میانگین كشوری به این مهم توجه و افتتاح شده است چونكه ضمن افزایش سطح زیر كشت خصوصاً در بخش جالیز، زمینه افزایش تولید و اشتغال را فراهم نموده است.
كشت گلخانه ای در دولت تدبیر و امید در كشور ۲ برابر شد
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینكه كشت گلخانه ای در دولت تدبیر و امید در كشور ۲ برابر شد اضافه كرد: كشت گلخانه ای در استان بوشهر در این دولت ۵ برابر افزایش یافته و استقبال خوبی از این طرح انجام گرفته است.
جهانگیری، با اشاره به توسعه آبیاری های نوین در اراضی كشاورزی اشاره كرد: در آبیاری های نوین كشاورزی، مانند آبیاری بارانی، قطره ای، استفاده از روش های تحت فشار در استان بوشهر تحول خوبی ایجادشده و امروز در افتتاح طرح ها، سطح زیر كشت آبیاری نوین در استان بوشهر افزایش پیدا كرد.
معاون اول رئیس جمهور افزایش راندمان آب و تولید محصول برای صادرات را از خاصیت اجرای طرح های نوین آبیاری در اراضی كشاورزی دانست و اشاره كرد: افتتاح این طرح ها در اشتغال، افزایش تولید و رونق مناطق بسیار اثرگذار می باشد.منبع:

5.0 / 5
4665
1398/10/02
19:57:25
تگهای خبر: زندگی , سفر , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
جاویدانی