توسط نهاد كتابخانه ها؛

پویش مردمی سیستان و بلوچستان را دریابیم شروع به كار كرد

پویش مردمی سیستان و بلوچستان را دریابیم شروع به كار كرد

به گزارش جاویدانی پویش مردمی سیستان و بلوچستان را دریابیم برای امدادرسانی به مردم سیل زده سیستان و بلوچستان توسط نهاد كتابخانه های عمومی كشور شروع به كار كرد.به گزارش جاویدانی به نقل از مهر، پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» در ادامه مسئولیت و فعالیتهای اجتماعی نهاد كتابخانه های عمومی كشور در یاری رسانی به مردم صدمه دیده كشور از بلایای طبیعی، شروع به كار كرد.
در روزهایی كه مردم كشور سوگوار عروج ملكوتی سردار حاج قاسم سلیمانی و ضایعه دردناك از دست دادن تعدادی از هموطنان عزیزمان در حادثه كرمان و سانحه هوایی هستیم، بخشی از جنوب استان كم برخوردار سیستان و بلوچستان هم درگیر بحران سیل شده كه با وارد آمدن صدمه و خسارت های بسیار به زمین های كشاورزی، منازل مسكونی و زندگی مردم نجیب و آرام این خطّه، غم و اندوه مردم را صدچندان كرده است.
بر این اساس نهاد كتابخانه های عمومی كشور در ادامه مسئولیت فعالیتهای اجتماعی و همراهی مردم، مبادرت به راه اندازی پویش مردمی «سیستان و بلوچستان را دریابیم» كرده است.
در این پویش مردمی كتابخانه های عمومی سراسر كشور بعنوان پایگاه های دریافت كمك های مردمی شامل كلیه اقلام ضروری و مورد نیاز شامل پوشاك، كفش، پتو، چراغ نفتی، لوازم بهداشتی، كنسرو، آب معدنی، خوراكی، اسباب بازی، كتاب، لوازم التحریر و... تعیین شده اند تا با جمع آوری و ارسال این اقلام، گامی كوچك در جهت تأمین نیازهای مردم صدمه دیده سیستان و بلوچستان برداشته شود.
نهاد كتابخانه های عمومی كشور در جهت مسئولیت ها و فعالیتهای اجتماعی خود، از سال ۱۳۹۶ به امدادرسانی به مردم زلزله زده در مناطق غرب كشور وارد شد و در ادامه در واقعه سیل ویرانگر فروردین سال جاری، طی دو مرحله در فصل بهار طرح «بهار مهربانی» و در فصل پاییز و بازگشایی مدارس طرح «مهربانی در مهر» ویژه جمع آوری اقلام فرهنگی و كتاب برای كودكان مناطق سیل زده را اجرا كرد. همینطور این اقدام در ماه مبارك رمضان هم با عنوان «بهار مهربانی در بهار قرآن» ادامه پیدا كرد.

1398/11/02
22:47:00
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: زندگی , فرهنگ , قرآن , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاویدانی