برگزاری همایش هزاره خیام در دانشكده كمپلوتنسه مادرید با حضور سفیر ایران در اسپانیا

برگزاری همایش هزاره خیام در دانشكده كمپلوتنسه مادرید با حضور سفیر ایران در اسپانیا

به گزارش جاویدانی دومین روز بزرگداشت حكیم عمر خیام در اسپانیا بامداد امروز (سه شنبه) در دانشگاهˮ كمپلوتنسهˮ مادرید برگزار گردید.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، در آغاز همایش" داماسو لوپز گارسیا "معاون امور بین الملل و همكاریهای دانشگاه كمپلوتتسه با ابراز خرسندی از میزبانی این گردهمایی با شكوه طی سخنانی اظهار داشت: سبب افتخار است كه اولین بار تندیس عمر خیام بعنوان یك اندیشمند برجسته ایرانی را 9 سال قبل در محوطه این دانشگاه نصب كرده و هم اینك هم با میزبانی این همایش یاد و نام این شخصیت بزرگ جهانی را گرامی می داریم.
سپس حسن قشقاوی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با قدردانی از همكاری مسؤلان این دانشگاه در برگزاری همایش هزاره خیام اظهار داشت: سوابق همكاری بین این دانشگاه و دانشگاه علامه طباطبایی ایجاب می كند كه همكاریهای علمی و فرهنگی بین دو طرف بیشتر از پیش گسترش یابد.


در انتها مراسم نجمه شبیری دبیر همایش هم با بیان دستاوردهای روز اول این همایش در اسپانیا پرداخت و گفت" تبادل نظرهایی كه پیرامون خیام در این دو روز صورت می گیرد زمینه شناخت متقابل از میراث فرهنگی دو كشور ایران و اسپانیا را فراهم می آورد.1398/11/30
15:06:53
5.0 / 5
4060
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاویدانی