برنامه های بقاع متبركه در دوران شیوع كرونا

برنامه های بقاع متبركه در دوران شیوع كرونا

به گزارش جاویدانی مدیركل اجتماعی و مشاركت های سازمان اوقاف و امور خیریه از طریق اندازی ایستگاه های سلامت در دوهزار بقعه شاخص كشور به منظور آن چه ˮمقابله با شیوع ویروس كروناˮ عنوان نمود اطلاع داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم در حاشیه جلسه كارگروه مبارزه با ویروس كرونا در سازمان اوقاف اظهار داشت: در مورخ سوم اسفند ابلاغیه ای به منظور رعایت امور بهداشتی به ادارات كل استانی سازمان اوقاف ارسال شد كه به دنبال آن ادارت كل و هیئت امنای بقاع متبركه اقدامات خوبی را در این حوزه انجام دادند.

وی افزود: متعاقبا مكاتبه ای با دبیر ستاد ملی مبارزه با كرونا انجام شد و ضمن اعلام ظرفیت های سازمان اوقاف شامل مبلغان و بقاع متبركه برای پیشبرد اهداف ستاد با عنایت به این كه خیل زیادی از مردم به زیارت امامزادگان مشرف می شوند درخواست شد تا ماسك و مواد ضدعفونی كننده در اختیار ادارات كل استانی سازمان اوقاف قرار داده شود.

معممی مقدم اضافه كرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در چارچوب ستاد مدیریت بحران و خدمات اجتماعی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی و دبیری حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل با محوریت مقابله با شیوع ویروس كرونا جلساتی تشكیل داده است. با عنایت به این كه سال جاری اعزام مبلغ از قم نخواهیم داشت به جای برگزاری خیمه های معرفت، ایستگاه سلامت در بیشتر از دوهزار بقعه شاخص كشور برپا خواهد شد.

وی همینطور اظهار داشت: در این ایستگاه ها كه با همكاری دانشگاه علوم پزشكی استان ها، بسیج جامعه پزشكان و هیئت امنای بقاع متبركه برپا می شود، خدماتی همچون تست قند خون، فشارسنجی، مشاوره سبك زندگی سالم و توزیع ماسك و ژل ضدعفونی كننده عرضه خواهد شد. منابع این خدمات هم از راه خیران، موقوفات حوزه دارو و درمان و درآمدهای بقاع متبركه تأمین می شود.

مدیركل اجتماعی و مشاركت های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان آمادگی برای پشتیبانی از گروه های جهادی بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس كرونا گوشزد كرد: وظیفه ما توجه به ارتقای نقش و مسئولیت اجتماعی مردم است.

او در انتها خاطرنشان كرد: باآنكه اجتماعات و برگزاری مراسم مذهبی و نذورات در بقاع متبركه به علت مقابله با ویروس كرونا محدود شده اما این به هیچ وجه به معنای مناسك زدایی نیست. انجام همین مناسك و مراسم هاست كه انقلاب ما را حفظ نموده است.
منبع:

1398/12/13
13:20:40
5.0 / 5
3467
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
جاویدانی