معاون وزیر راه:

گردشگری دریایی در نوروز ۹۹ منتفی شد

گردشگری دریایی در نوروز ۹۹ منتفی شد

جاویدانی: مدیرعامل سازمان بنادر اظهار داشت: بزودی ابلاغ می شود كه گردشگری دریایی با هدف پیشگیری از شیوع كرونا متوقف و مسافرت های دریایی به افراد بومی منطقه محدود شود.به گزارش جاویدانی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست آخر سال مدیران سازمان بنادر و دریانوردی كه به صورت ویدئو كنفرانس برگزار شد، تاكید كرد: با اجرای طرح دوركاری ناشی از تدابیر مقابله با اپیدمی كرونا، نباید هیچ خدشه ای در روند و فرایند عملیات بندری و دریایی وارد شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: در روزهای تعطیلات نوروز، كشتی های حامل كالاهای اساسی بخصوص به بنادر شهید رجایی، امام خمینی (ره) و چابهار وارد خواهند شد؛ ازاین رو لزوم دارد كه تخلیه و بارگیری و عرضه خدمات به این كشتی ها و سایر كشتی های تجاری، با حداكثر نرم عملیاتی انجام پذیرد.
راستاد با تاكید بر اینكه در روزهای تعطیلات سال جدید، شیفت كاری عوامل عملیاتی باید مطابق معمول، برنامه ریزی شود، تصریح كرد: عملكرد دقیق و بدون وقفه اپراتورها، توسط مدیران بنادر رصد شود.
وی با اشاره به اینكه مطابق آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی، فقط یك نصف روز در اول فروردین عملیات تخلیه و بارگیری تعطیل می شود، تصریح كرد: روندها باید بگونه ای مدیریت شود كه حداقل توقف ناشی از تعویض شیفت را به خصوص برای كالاهای استراتژیك داشته باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه طبق استعلام صورت گرفته شده كه بزودی ابلاغ می شود، گردشگری دریایی با هدف پیشگیری از شیوع كرونا متوقف شود و مسافرت های دریایی به افراد بومی منطقه محدود شود، اظهار داشت: به رغم محدود شدن سفرها و گردشگری دریایی، كماكان باید پایش ها و نظارت بر رعایت الزامات ایمنی، با دقت، صورت پذیرد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم تكمیل پروژه های توسعه ای در بنادر، اضافه كرد: توقع داریم كه با عنایت به امكانات و ظرفیت هایی كه سازمان بنادر دارد، پروژه های توسعه ای بدون تأخیر و در قالب زمان بندی جلو برود كه البته این امر مستلزم پایش لحظه به لحظه توسط مدیران بنادر است.
راستاد با اشاره به اینكه تاكید همیشگی ما اقدامات پیشگیرانه منظم برای حفظ ایمنی بنادر شامل ایمنی عملیات بندری و دریایی است، خاطرنشان كرد: آمادگی برای واكنش سریع در شرایط اضطراری، بخصوص در ایام تعطیلات، باید به صورت دائم در دستور كار باشد.
راستاد تصریح كرد: انتظار داریم كه مدیران بنادر از كنار هیچ آشفتگی در بنادر تحت امرشان بی تفاوت عبور نكنند.

1398/12/24
13:53:35
5.0 / 5
3338
تگهای خبر: خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان جاویدانی
جاویدانی