كاهش مصرف بنزین و آلودگی هوا؛ رایحه تولید ملی،

مشاركت سازمان اوقاف و امور خیریه در تولید موتورسیكلت های برقی

مشاركت سازمان اوقاف و امور خیریه در تولید موتورسیكلت های برقی

به گزارش جاویدانی عضو هیات مدیره شركت دانش بنیان توسن از حمایت و مشاركت سازمان اوقاف از تولید موتورسیكلت های برقی و عرضه دو مدل محصول جدید در سال ۹۹ توسط این شركت اطلاع داد.


به گزارش جاویدانی به نقل از ایسنا، به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه محمد امین رحیمی -عضو هیات مدیره شركت دانش بنیان توسن- با تقدیر و تشكر از حمایت های سازمان اوقاف از پروژه های علمی اظهار داشت: شركت دانش بنیان توسن فعالیت خویش را از سال ۱۳۹۵ با عرضه راهكارهای خلاق و مشاوره های استراتژیك در زمینه وسایل حمل و نقل برقی شروع كرده است و از آغاز سال ۱۳۹۸ با حمایت و سرمایه گذاری سازمان اوقاف توانست محصولات خویش را به تولید انبوه برساند.

وی اظهار نمود: توسن، طراحی، مهندسی و ساخت محصولات را با استفاده از تكنولوژی برتر خود، هوشمند، ایمن تر و سازگارتر با محیط زیست ساخته است و توانسته در تقابل با مشخصات فنی روز دنیا و قیمت، به تعادلی استثنایی برسد و تجلی این امر در تولید پك باتری و قوای محركه موتور سیكلت دیده می شود.

رحیمی عنوان كرد: شركت توسن با تولید موتورسیكلت های برقی نقش مؤثری در كاهش مصرف بنزین و آلودگی هوا دارد كه به دنبال آن هزینه های اقتصادی هم كاسته می شود. این فناوری قبلاً به صورت وارداتی در ایران تأمین می شد، با طراحی قطعات این موتور توسط اعضای تیم این مجموعه كه از نخبگان فارغ التحصیل بهترین دانشگاه های كشور هستند، شركت دانش بنیان توسن توانست تولید محصولات و ساخت باتری های مطابق استاندارد اروپا را آغاز كند و هم اكنون این شركت چهار مدل محصول دارد و دو مدل دیگر هم در سال ۹۹ عرضه می شود.

وی ادامه داد: تفاوت شركت توسن با برندهای دیگر این است كه علاوه بر عرضه موتورهای برقی هوشمند، باتری های لیتیومی هم تولید می كند و برای كاربری های مختلف محصولاتی با توان بالا از ۳ تا ۹ كیلووات دارد. موتورها هم بین ۵۰ تا ۲۴۰ كیلومتر پیمایش با یك مرتبه شارژ دارای آپشن انتخابی برای مشتریان هستند.

رحیمی به نقش كلیدی سازمان اوقاف در تأمین سرمایه و رونق تولید این شركت اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان اوقاف همزمان با شروع تولید انبوه در این شركت ورود پیدا كرد، پیش از آن تولید انبوه شروع نشده بود. تا راه اندازی خط تولید و گرفتن مجوز كه فرایند سنگینی بود پیش رفته بودیم و همزمان با ورود سازمان اوقاف وارد تولید انبوه شدیم.

عضو هیات مدیره شركت توسن با اشاره به دو محصول جدید كه سال جاری توسط این شركت عرضه می شود، خاطرنشان كرد: یك محصول كلاس كار است كه هم از لحاظ قابلیت فنی قابل رقابت است و هم از نظر قیمت تلاش شده كلاس اقتصادی باشد و محصول دیگر بین كلاس اسكوتر و كلاس كار است كه با هدف سازمانی و بهره مندی عموم مردم طراحی شده. این محصولات استانداردها را طی كرده اند و تا سه ماه آینده عرضه خواهند شد.

او در آخر با قدردانی از نگاه حمایتی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش صنعت و تولید، اظهار داشت: اگر حمایت و نگاه و فكر ایشان نبود شاید هیچوقت این اتفاق كه از موفقیتی بزرگ در كشور به حساب می آید، نمی افتاد. اما به یمن حمایت های صورت های گرفته می توانیم با افتخار بگوییم كه در صنعت موتور توانسته ایم محصولی داخلی تولید نماییم كه می توانیم حتی به صادرات هم برسانیم، البته تابحال توانسته ایم به بازار عراق ورود پیدا نماییم. امیدواریم ایران بتواند منشأ تولید موتورسیكلت های برقی در خاورمیانه و عرضه به اروپا باشد و بتوانیم با رسیدن به این مرحله قدردان عملی زحمات و اعتماد مدیریت سازمان اوقاف به بخش جوان و دانش بنیان كشور باشیم.1399/01/26
18:36:56
5.0 / 5
2873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
جاویدانی